GNS Network

Bloglar Üzerinde Link Çalışması


Bloglar üzerinde tanıtım yazıları yayınlamak, sitelerin filtrelenmesine neden olmayan, orta düzeyde etkili ve uzun vadede kalıcı ve yüksek seviyede fayda sağlayan bir uygulamadır. Dolayısıyla bloglarda tanıtım yazısı yayınlamaj herhangi bir sitede link yayınlamaktan çok daha faydalıdır ve hatta ücretli bağlantım mı ücretli tanıtım yazısı mı sorusunun tek kelime ile cevabı tanıtım yazısı olacaktır. Bunun için geçerli nedenleri şöyle sıralayabiliriz;


  • Alınan linkler ömür boyu değil belirli süreli kullanıma sunulur ve link alınan sitenin index sayısı ile doğru orantılı olarak fayda sağlar. Ancak link süresi dolumunda yine link aldığınız sitenin index sayısı ile doğru orantılı olarak bir düşüş olur. Bu sitenizin seo açısından arama motorları gözünde kararsız bir statüye düşmesine neden olur ki bu da demek oluyorki link süresi dolumunda verdiğiniz ücret çöpe gider.Tabi bu kendi kendini besleyen portallarda biraz daha az zarara neden olur açık gönüllülükle anlatmak gerekirse.

  • Sürekli link alma çözümüne giderim diyorsanız biraz araştırma ve basit bir kaç hesap sonunda tanıtım yazılarından çok daha pahallıya patladığını göreceksiniz.

  • Diğer yandan satın alınan linkler sitenize spiderleri yönlendirme ve kısa sürede maximum index almanıza olanak sağlar.Ancak tanıtım yazıları ile spiderlerin dışında sitenize kalıcı ziyaretçiler kazanma şansınız çok daha fazladır ki bu da organik hittir.

  • Yeni bir site için link alma işi eski domainlere göre çok daha fazla risk taşır.Bunu nedeni yeni bir domaine link aldığınızda keyword density oranınız %100 olur ve süre dolumunda bir gökdelenden atlamış gibi sert bir düşüşe şahit olursunuz ki bunu kimseistemz. Diğer yandan %5 ya da %10 yoğunlukta bir tanıtım yazısı ile yavaş ama kalıcı adımlarla yolunuza devam edebilirsiniz.

  • Link alımında 1 kelime üzerinden çalışılınırken tanıtım yazılarında 3-5 anahtar kelime üzerinden çalışılınır (benim tavsiyen 3 dür bu arada). Bu da demek oluyorki kulavarı genişleterek riski bölmenin yanında hedefe ulaşmanın 3-5 alternatifi ile yolunuza devam edersiniz...

Yeni bir site için çalışıyorsanız benim tavsiyem ücretsiz tanıtım yazılarına yer veren köklü bir çok blog sayfası mevcuttur ve bunları değerlendirmek çok mantıklıdır.Eski ve köklü bir site için çalışıyorsanız oturmuş bir ekip ile ücretsiz tanıtım yazılarını tararken bir kaç ücretli seçici blogdan tanıtım yazısı almanız fena olmayacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle