GNS Network

indexsiz URL'ye Link Vermek


Değerli arkadaşlar bu yazımda indexsiz url yani " beytullahgunes.com" şeklinde sitenize bağlantı vermenin seo açısından artıladrını ve eksilerini değerlendirmeye çalışacağım. İdexsiz url ben uzmanım diyen çoğu kişinin pek tercih etmediği ancak kulanmaktanda mecburen vazgeçemediği bir uygulamadır.Şahsi tecrübelerime dayanarak kesinlikle artıları eksilerinden fazla diyebilirim.Backlink çalışmalarında ihmal etmemeniz gereken bir uygulamadır ki indexsiz url kullanmadan katedebileceğiniz yol bellidir.

Kısaca dezavantajları nedir?

Aslına bakılırsa dezavantajları için görselliği bozması dışında bir başka model eklenemez denebilir.Site tanıtımı yapan birisi heleki sitesinde içerikleri için emek harcamışsa içeriklerinin ya da sitesinin tanıtımlarında salt indexsiz url kullanmaktan kaçınır. Bu şekilde harcadığı emeği bir şekilde ortaya koymaya çalışır.Ancak  tümüyle vazgeçmenin artıları bir noktaya kadar hedef kelimelerinizle sınırlı kalır.

Neden daha avantajlı?

Basitçe şöyle düşünelim herhangi bir paylaşım platformunda derinlemesine bir konu tartışması içersindesiniz ve bir ya da bir kaç dostunuza yardımcı olmak istiyorsunuz.Konu öyle bir noktaya geldiki cevap vermesi kolay olsa da derinlemesine anlatılmış çok daha detaylı bir makaleye daha önce rastlamışsınız. cvp olarak o makaleyi kopyala yapıştır yapıp gelebilecek sorulardan kaçınmak için direk o konunun url sini verirsiniz. Mantıklı olanda budur zaten.İşte bu noktada arama motorlarıda bunun farkındadır ki indexsix url ye sahip olmayan sitelere bir noktaya kadar şans tanır. % olarak düşünülürse %5 ila %10 arası backlinkleriniz için indexsiz url kullanmanız sizlerin ve tabiki harcadığınız emeğin selameti açısından faydalı olacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle