GNS Network

Paravan Site İle Kendi Ağını Oluşturmak


Arkadaşlar diğer bir link edinme yöntemi de paravan siteler ağı oluşturmaktır.Arkadaşlar bu şekilde çalışmanın da kendi içinde iki ayrı tekniği vardır.İlki bedava uygulamalar her zaman olduğu gibi ve ikincisi ise ücretli uygulamalar ki son dönemde takip ettiğim neredeyse birinciğiğe oynayan tüm seo siteleri bu mantıkla çalışmaktalar.Kısaca her iki tekniğide nasıl kullanabileceğinizden bahsedeyim fazla uzatmadan:


Bedava Link Ağı Oluşturmak

Bedava link ağı oluşturmak sub domainleri ile bedava blog hizmeti vere domainleri güçlü siteleri kullanarak yapılır arkadaşlar.Kısaca tanımlamak gerekirse link ağınızda spiderleri %50 ile %70 arası bir kısır döngüye sokarak sitenize yönlendirmek.Her yönlendirmeyi minimumda tutarak tüm bloglarınızdan yönlendirmeniz kuralına göre oynamanız demek olacaktır.Başlıca dikkat edilmesi gerekenler;

 • her bedava blog uygulaması veren siteden 1 ya da 2 blogdan fazlasını açmayın

 • Domainleri güçlü subdomain uygulamaları tercih edin

 • Bedava blog uygulaması veren ne kadar çok siteden faydalanırsanız %50 den %70 e o kadar tırmanmış olursunuz.

 • Her bloğunuzdan diğer bloglarınıza min makale başı min 3 link verin ve bu makalelerden her 2 makaleden 1 inde ya da max makale başı 1 link asıl sitenize verin.

 • Önerdiğim güçlü domainli blog hizmetleri ; vox, quizilla, webs, weebly, blogger, blogcu, blogsome, wordpress, ezine, hubpages vb leridir.

 • Yukarıda verdiğim 10 siteyi kullanarak 20 link bir kısır döngü oluşturarak 21. asıl sitenize hatrı sayılır bir index oranı ve bi nebze de hit kazanabilirsiniz.

Ücretli Link Ağı

Giriştede bahsettiğim gibi bu teknik genelde ben bu işten ekmek yerim diyen kesmin başvuruduğu bir uygulamadır.Artıları ücretsiz uygulamaya göre çok daha fazladır.Şöyle ki; ücretli domainler , ücretli hostingler ile yapılan bu uygulamalar sürekliliği halinde güçlü kısır döngü linklere ve düzenli reklam geliri, düzenli spider ve yine düzenli ziyaretçi yüzdeleri sunacaktır.Maddeler halinde anlatmaya başlamışken bu uygulamayıda önemli noktalarıyla maddelere dökersek;

 • Döngünüzde kullanacağınız her bir site farklı domainde olmalı bir domainde sub domainler açarım demeyin yanılırsınız.

 • Farklı her bir domaininiz yine farklı ip ler üzerinde olmalı yani tek bir sunucuda olmamalı.

 • Mutlaka ağınızda kullanacağınız sitelerden biri ya da ikisi forum olsun ve linklerden biri footerde bulunsun.Boş bir vbulletin forum içeriksiz ve bir üyeli olarak yaklaşık 200 link verir(denenmiştir güvenebilirsiniz).Diğer yandan ilk bir yıl sonunda bu site kendini besleme başlayacak ve linkleriniz katlanacaktır.İlgilenir ve üstünde durursanız bu durum çok çok daha hızlı olacaktır.

 • Legal içeriklere yönlenin kendi kendinize anti seo çalışması yapmayın.Bu işlere ilk giren insanların %90'ı neredeyse illegal içeriklere sarılırlar çok daha fazla rabet gördüklerini görerek.

 • Adsense reklam hesabınız varsa bu ağa dağıtın google botlarından fazla içerik tarayan adsense botları ile asıl sitenize google botlarından çok daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

 • İçerik yani konu seçimi önemli.Kopya olmamalı ; yani aynı kategoride de olmamalı çok uzak uçlarda da olmamalı.Birbirine yakın kulvarlarda ilerleyen bir link ağı her zaman max başarı sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse; webmasterlere yönelik bir forum, lisans engeline takılmayacak ölçüde tema sitesi ve yine aynı lisans sorununa dikkat ederek script sitesi , seo önerilerinin olduğu bir blog yaklaşık olarak nasıl bir site ağından bahsettiğimi anlamanıza yeterli olur sanırım.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle