GNS Network

Video Backlink Çalışması


İnternet siteleri için gerekli olan birçok unsurdan, çalışmadan biride backlink olmaktadır. Özellikle de, belli bir kelimeye odaklanmış olan İnternet siteleri, mutlaka doğru bir çalışma düzeni içerisinde backlink çalışmaları da yapmalıdır. Tabii, başlı başına sadece backlink yeterli bir unsur değildir. Özgün içerik ve diğer unsurlar ile birlikte yapılması gereklidir. Ancak, bu şekilde fayda sağlanması mümkün olacaktır.

Peki, Backlink Konusu Sabit Midir?

En temel soru budur aslında. Yani, herkes için tek bir backlink yolumu var? Sitelerden standart şekilde backlink almak yararlımıdır? Tüm bu soruların cevabı hayırdır. Yapılacak olan backlink çalışmaları için standart bir yapı yoktur. Aksine, çeşitlilik söz konusudur ve çeşitlilik başarı getirecektir. Bu çeşitliliklerden biride video backlink olmaktadır. Bu yazımızda, sizlere bu konudan bahsetmeye çalışacağız.

Video İzleme Sitelerini Faydanız İçin Kullanın

Youtube, DailyMotion yada diğer video izleme siteleri; bir çok insan için, basit bir video izleme sitesidir. Sadece, istedikleri videoları izler ve sistemden çıkarlar. Lakin bu durum; sadece basit bir düzende İnternet’i kullananlar için geçerlidir. Sizler, bu şekilde düşünmek yerine; bu platformları kendi sitelerinize fayda sağlaması adına kullanabilir, fayda alabilirsiniz. Şunu da bilmelisiniz ki, video backlink, sadece kelime bazlı yükseliş için kullanılmaz. Yapılan backlink çalışmalarını dengelemek, daha iyi fayda sağlamasına yardımcı olmak, Google arama motoruna karşı sizi orantılı bir düzende göstermek gibi faydalar da sunmaktadır.

Örneğin; kişi, sürekli olarak farklı sitelerden kelime bazlı olarak backlink alıyor. Bu durum, aşırı düzende yapılır ise; Google tarafından farklı algılanabilir. Özellikle de, sitenizin içeriği ile orantısız platformlardan alacağınız linkler, zarar dahi verebilir. Video backlink ise, bu tür durumlarda sitenizin backlink unsurunu dengelemeye yardımcı olur. Sonuçta, backlink demek; sizi farklı platformların önermesi anlamına gelir. Bu durumda, ne kadar farklı platform/kişi sizi önerir ise, Google tarafından o kadar dikkat çekersiniz. Hâl böyle olunca da video sitelerinde sitenizin yer alması, Google botlarının farklı boyutlarda sitenize denk gelmesine yardımcı olacaktır.

Doğru Video Backlink Çalışması Nasıl Olmalıdır?

Bu konuda, orantılı ve içeriğiniz ile uyumlu hareket etmeniz çok önemlidir. Örneğin; sitenizin içeriği tatil olsun. Bu konuda, Youtube ve DailyMotion gibi sistemler içerisinde tatil ile alâkalı videolar yüklemeniz, yüklenilen videoların açıklama kısımlarına yapacağınız özgün bir metin ile sitenizin linkini sunmanız; Google tarafından olumlu olarak algılanacak, çeşitlilik sağlayacaktır. Nitekim, videonun izlenme oranına göre; hit elde etmenizde mümkün olacaktır. Sonuçta, dünyaca ünlü bir video sitesinde yer alan bir video; A içeriğinde ise, açıklama kısmında; bu A içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz ibaresi bulunuyor, bu ibare sonucunda kişi; A hakkında bilgi edinebiliyor ise, bu durum Google tarafından sitenizin dikkat çekilmesine neden olacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle