GNS Network

WordPress 8 Adımda Organik Hit


Bu yazımızda wordpress için 8 hit artırma yönteminden bahsedeceğiz.Aşağıdaki maddeleri uyguladığınız zaman istediğiniz hite kavuşabileceksiniz :) Bu yazdıklarım kendi tecrübelerim sonucu çıkardığım maddelerdir.Deneyipte başarılı olduğum 8 maddeyi size aşağıda belirttim.Uygulamak veya uygulamamak tamamen size kalmıştır.Herkes bu maddeler sayesinde başarılı olacak diye birşey yok.Umarım uygular ve başarılı olursunuz.

  • Google sitemaps eklentisini kurun.

  • Ultimate tag warrior eklentisini kurun.

  • Güncel konular ekleyin.

  • Sitenizi güncel tutun.

  • PR değerli sitelerden feed sayfanıza link alın.

  • Blog siteleriyle link değişimi yapın.

  • Ücretsiz araçlar ve makaleler yazın

  • WordPress ile ilgili eklenti yapın veya türkçeleştirin.

Sitemap: Sitemap sayesinde google indexiniz artar, botlar aradığı içeriği kolaylıkla bulur.Sitemap kendini otamatik pingler, sizin pingleminize gerek kalmaz.
Ultimate Tag: Mesajlarınıza meta tag ekleyin, metalari ayrı bir sayfa gibi gösterme olanağı sağlıyor. Web 2.0 uyumlu çalışır.
Güncel Konular: Örneğin bugün 1 mayıs, sitenize 1 mayıs 2011 kutlamaları şeklinde bir konu açmanız sitenize hit sağlayacaktır. 
Güncel Tutun: Google güncel sitelere önem ve pagerank veriyor.Sitenizi güncel tutarsanız pagerank kazanilirsiniz.
Feed Sayfanıza: Google feed sayfanızı indexlerse, indexlerinizde gözle görülür bir şekilde artış görüecektir.İndex sayınızın artması hitinizin artması demektir.
Link değişimi: Link değişimi pagerank’ınızı artıracak ve size hit sağlayacaktır.
Araç veya Makale: Ücretsiz araç veya makale yazarsanız, bazı iyi webmaster siteleri sitenizi kaynak gösterir, böylece ziyaretçi sayınız artar.
Eklenti Türkçeleştirme: WordPress ile ilgili türkçeleştirme veya eklenti yazarsanız diğer wordpress siteleri sizi dost site olarak ekler, böylece hit kazanırsınız.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle