GNS Network

Bedava Hizmetler ve Yarışmalar ile Seo


Bedava hizmetler ya da yarışmaların hiç biri fazladan teknik bilgi gerektirmeyen şeyler seo ile ne alaka diyen arkadaşlarım olabilirler. Meraktan böyle bir şey sormak elbette güzel ancak ne alaka diyerek bir kenara atan arkadaşlarım korkunç bir yanılgı içine düşebilirler.Keza bedava uygulamalar ya da yarışmalar ile ziyaretçilerine kazandıran siteler hem ellerindeki potansiyeli katlarlar, hem bu potansiyeli etkili bir biçimde kullanırlar ve en önemlisi arama motorlarının bu tarz sitelere gösterdiği ilgi gün gibi ortadadır.Kısaca kar amacı gütmeden uygulamalar düzenleyen ve ziyaretçilerine destek olan sitelerin seo değerleri her ne kadar düşük olur ise olsun bir şekilde kazanırlar.


Pastadan bir parça nasıl koparırım?


Bunun en basit yolu sitenize bir blog sayfası ekleyerek sitenizin ilgili olduğu sektöre dağir bilgileri ya da tiyoları ziyaretçileriniz ile paylaşmaktır. Keza son dönemde patlama yaşayan benim siteminde bir blog u var yarışmasını görmemek mümkün değil.

Diğer bir yöntem ise yarışmalar ya da çekilişler ile ziyaretçilerinize kazandırmaktır. Öylesine yarışmalar değil bahsettiğim yarışmalar.Kim amuda kalkarak en uzun süre nefesini tutar şeklinde bir yarışmanın sitenize hiç bir katkısı olmayacağı gibi aksine hayati riskleride vardır :) Ancak şu kelime ile siteme en çok bağlantı kim verir ya da şu banner ile en çok üyeyi kim toplar ya da en güzel logo yarışması vb gibi yarışmalar kazanan-lar dışında sitenizede fayda sağlayacak yarışmalardır.

Alternatif olarak blog sayfaları eklemek gibi bedava  hizmet ve tartışma ortamı sunan bir ya da bir kaç site ile sektörünüze uygun hizmetler vererek adınızdan sözettirmektir.Bunun ülkemizde en başarılı ve en eski örneği chip tir değerli arkadaşlar.Özgür tartışma ortamları(forumları), eğitim videoları, ücretsiz program inceleme ve download uygulamaları ile bir rafta duran diğer dergiler arasından çok öne çıkmayı bu sayede başarmıştır.

Asla geç değil!..

Sektörünüze bağlı olarak benzeri bir uygulamanın yapılmamış olması muhtemel ya da zayıf girişimler olması da öyle. En yakın zamanda hiçbir uç bilgi gerektirmeden yukarıda saydığım yöntemleri kolaylıkla oluşturabilir ve teknik bilgi olmaksızın seo değerlerinizin nasıl yükseldiğini kısa sürede sizde gözlemleyebilirsiniz. Şahsen bu yöntemler benim en sevdiğim yöntemlerdir. Kim daha çok kazanır yarışı yerine kim daha çok hizmet verir yarışı internet üzerinde görmeyi hayal ettiğim en güzel manzara bence. 2003 den bu yana  son bir kaç yıldır sektörün yavaşta olsa bu yöne eğilimini görmek insanı mutlu ediyor.

Örneklendirirsek;

Webmaster Mekan; tümüyle ücretsiz bir forum uygulamasıdır. Üyelerine makaleler, hazır sistemler, temalar, scriptler, eklentiler ve öneriler gibi bir çok alanda yardımcı olmaya çalışırken üyelerininde çalışmalarını yayınlamasına belli kurallar kapsamında izin verir. Bu alanda tartışma en çok ihtiyaç duyulan şeydir, gün geçmesinki yeni bir uygulama çıkmasın ve bilgi açığı meydana gelmesin. Bence WMmekan ve türevleri sektörün olmassa olmazlarından.Diğer yandan her gün bir yenisi eklenen webmaster araçlarını üyelerinin bedava hizmetine sunarak webmasterlerin üzerindeki yükü birazda olsa azaltmaya yönelik uygulamaları ile deneyin derim...

WMimle Bağlantı imleme Sitesi ; güzel bir bağlantı imleme uygulamasıdır. Sadece url ile hiç bir fazla çalışmaya gereksiniz duymadan direk içerik ve anahtar kelimelere uygun backlink kazanma imkanı sunar. Seçicilik özelliği bence kaliteli bir ortamda backlink kazanmak isteyen site ya da makalele sahipleri için güzel bir yöntem olmuş. Hiçbir ücret istenmediği ya da üyeler arası guruplamaların yer almadığı bu sitenin tek isteyi emek harcadığınız içeriklerinize içeriğinize uygun backlinkler sağlamak. Bence deneyin...

 WMsocialHit: Çok öncelerden bu yana sektörde sıkça kullanılan hit artırma siteleri arasında olan bu site ise üyeleri arasında ücretli uçurumlar yaratmadan her üyeye kazandığı kredi kadar hit sağlamayı amaçlıyor. Standart hit artırma sitelerinden farklı olarak sosyal paylaşım sitelerinide desteklemesi yani bu alanda da üyelerine hit desteği sağlaması sosyal medya reklamcılı ile uğraşan arkadaşlar için güzel bir uygulama olmuş.Ücretsiz hizmet denenebilinir..

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle