GNS Network

Domain Bazlı Kelime Çalışması


Arkadaşlar bu yazımda seo da domain bazlı kelime çalışmasına değinmeye çalışacağım.Bu bahsedeceğim kalıptaki siteler rekabetin çok olduğu ya da hızlı bir yükselişi hedegleyen girişimlerin sıkça başvurdukları bir yöntemdir.Bloglarda mesler sırrı adı altında paylaşılmamasına rağmen sonuçta domain çalışmasıdır ve bu makaleyi okuduktan sonra benzer uygulamaları bir bakış ve menüde bir kaç tıklama ile hemen ayırd edebileceksiniz.

Başlarken!

Değerli arkadaşlar işlemlere başlamak için öncelikle elinizde potansiyel bir hedef kitleniz ve güçlü bir ya da bir kaç domaininiz olmalı. Ana site site için bir kaç domain ve paravan siteler içinde bir kaç domain.Paravan domainleriniz ana sitenizi destekler şekilde olmalı.Örneğin domaininiz "dernek.com" subdomainler; istanbuldernekleri.com, kamyonculardernegi.com,şoforlerdernegi.com,.... şeklinde hedef kitlenize göre türetile bilinir.İlk kurmuş olduğunuz ana sitenize link verecek şekilde diğer domainlerinizde de paravan domain ismine uygun içeriklerle donatılmış bir şekilde sitenizi kurun.Sonuçta paravan domainleriniz kadar paravan siteniz ana sitenizi destekliyor.

Paravanda Sub Domain Yöntemi!

İkinci adıma geçebiliriz.İkinci adımda ana sitenizi bir kenara bir süreliğine itmek zorundasınız.Şimdi sırayla sub domainlerinizin alanlarını genişleterek paravan domainlerinizi ana site gibi düşünerek sub domainler oluşturup yeni oluşan domain isimlerine hitap eden içerikler ile bu siteleri donatmalısınız.Örnek vermek gerekirse yukardaki örnekte birinci paravan domainimiz "kamyonculardernegi.com" şeklindeydi bunu sub domainlerle "eyup.kamyonculardernegi.com", "sisli.kamyonculardernegi.com",... gibi ana sitenizden sapmadan paravan domainlerinize hizmet eder şekilde subdomainlerinizi yapılandırın.

Son Aşama Dizinlendirme!

Son aşamada sub domain metodu ile oluşturduğunuz domainlere seo eklentileri, .hataccsess yöntemleri gibi yöntemlerle dizinler şeklinde sub domainlerimizi genişletiyoruz. Örnekle açıklamak gerekirse il sub domainimiz "eyup.kamyonculardernegi.com" u "eyup.kamyonculardernegi.com/alibeykoy/" gibi bölge ya da mahalle isimleri ile genişletebilirsiniz.

Sonuç!

Artık elinizde paravan siteler ağı ile çok güzel bir döngünüz var.İçeriklerini hazırlarken kopyala yapıştır yapmadan özenle anahtar kelimeleriniz ile link tagları metodunu da kullanarak düzenli bir çalışma yapmışsanız tümüyle legal bir paravan site ağınız olacaktır.Bu yöntem elbette yanlızca dernek ler ile alakalı değil ürün, hizmet,... hedefiniz ve hedef kitleniz her ne ise rahatlıkla uyarlanabilinir.Elbette yorucu ve acılı bir yöntem olsa da kesin sonuç veren nadir yöntemlerdendir.Bu yöntemi çoğu seo danışmanı ya da uzmanı paylaşmazlar ve uyguladıklarında da yüklü ücretler alırlar.

Şema ile de küçük bir görsel eklersem sanırım daha akılda kalıcı olacaktır;

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle