GNS Network

SEO'da Sosyal Medya


Sitenizin sosyal medya, sosyal paylaşım platformlarında bulunma oranı doğrudan sitenizin hitini ve site dışı seo değerini etkiler değerli arkaaşlar.Bu nedenle sitenize ağit friendfeed, facebook, twitter vb sosyal medya platformlarında hayran sayfaları ya da profiller oluşturmalısınız.Son dönemde çıkan uygulamalar sayesinde sitenizin rss feed bağlantısı ile sosyal paylaşım platformlarındaki profilleriniz rahatlıkla ilişkilendirilebiliniz.Bunu nasıl yapacağını bilemeyen Wordpress sahibi arkadaşlar "WordPress’de Her Yazıyı Facebook’da Otomatik Paylaşın" başlıklı yazımı okuyabilirler. Benzeri uygulamaları diğer platformlarda da bulmaları kolaydır ve yazımdan fikir alarak araştırma yapabilirsiniz.


Diğer yandan beğeni sayınız, takipçi sayınız, google+ sayınız vb. çok önemlidir.Takipçi sayınız ne kadar çok ise otomatik ya da manuel olarak paylaştığınız konular o kadar çok profilde görüntülenecektir. Örnek vermek gerekirse forum sitemin kayıt sayfasını googlede hedef dönüşümü olarak takip ediyorum.Kaynak ölçütüne göre hedef dönüşün sırası şöyle;  1. google.com.tr

  2. yandex.com.tr

  3. facebook.com

  4. bing.com

  5. ...

şeklinde devam ediyor. İlginizi çekmek istediğim kısım facebook un kuruluş yılı olarak kendisinden daha eski ve arama motoru olarak hizmet veren bing in önünde siteme üye gönderdiğidir ki sosyal paylaşım platformlarının önemi konusunda bizzat uzunca zamandır yaşadığım bir örnektir.Takipçi sayınızın çokluğuna göre bu sayı artış göstermekte olup bunun için de bir çok sosyal paylaşım platformunu destekleyen hit siteleri mevcut. WMsocialHit benim tavsiyem olarak denemenizi önerdiğim sitelerin başında gelmekte.Ayrıca site tanıtımı kısmında hakkında bahsettiğim üzere üyeler arasında vip uygulamalar yapmadan kolaylıkla bir çok sosyal paylaşım platformunda eşit bir dağılımla hit paylaşımı yapmanıza olanak sağlıyor ki denemeye değer.Bu tür uygulamaların bir çok örneği ücretli üye derecelendirmeleri nedeniyle free üyelere genellikle hit potansiyelinin %30 unu sunmakta iken WMsocialHit ile potansiyelinizin %100 lük kısmını doya doya kullanabilirsiniz.

 Bahsettiğim uygulamalar ve verilen yöntemler sizin tecrübeleriniz ve vaktinize göre değişiklik gösterebilir.Örneğin hit sitesi yerine çok vaktiniz varsa manuel olarakta takipçi toplamaya çalışabilirsiniz.Bu uygulamalar ve yöntemleri kendi alışkanlıklarınıza göre şekillendirirken yine ek olarak bu takipçilerinizi belirten eklentileri sitenizin görselliğini bozmadan ekleyebilir çalışmalarınıza ek olarak organik yöntemlerle de takipçilerinizi artırmaya devam edebilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle