GNS Network

Rss Bağlatılarınız İle SEO


Değerli arkadaşlar bu yazımda sitenizin bir çok özelliğini aktif olarak kullanıma dayalı olan seo çalışmalarınız için rss özelliğinden bahsedeceğim. Rss bağlantılarınız diğer makalelerimi takip etti iseniz cidden önemlidir ve kullanım alanı sizinde yaratıcı fikirleriniz ile çok fazla çeşitlendirilebilinir. Bu alanda farkında olarak ya da olmayarak en köklü çalışmalar her nedense haber ve borsa sitlerine ağit. Kendisine her blog ya da site açan her kişi bir köşesinde de bir içeriğe bağlı olarak borsa ya da haber bilgileri ekleyim derken haber sitelerinin rss eklentilerini eklerler.

Rss Neden Bu Karar Önemli?


Arkadaşlar rss sitenizin neredeyse en az emekle en fazla ziyaratçe, backlink ve tanıtım kaynağı olabilir. Bu biraz da sizin yaratıcı fikirlerinize bağlıdır. Sosyal paylaşım sitelerine etntegre edilebilinir, diğer sitelere eklenti olarak ilgi çekici konularınızın rss eklentileri dağıtılabilinir. Örnek olarak yukarıda haber ve borsa sitelerini verdim, bu sitelerle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Örneğin flash oyun sitelerinizde yeni oyunlar olarak rss kaynağını bir eklenti haline getirebilir dağıtımını yapabilirsini. Kullanıclılar flash oyunlarınız ile hoş vakit geçirirletken sizlere backlink sağlamaktan mutlu olacaklardır. İllaki bir eklenti hazırlayarak alakasız bir eklentiye site bağlantınızı da ekleyerek bunu kaldırmayın hakkımı helal etmem durumlarınıza girmenize gerek yok.


Yaratıcılık Önemli!


Tüm konu aslına bakarsanız yaratıcılık ve kullanıcıyı memnun etmekte başlayıp yine aynı nokta da bitmekte. Haber, borsa ya da oyun sitelerinden bahsettik peki ya başka tür sitelerde olamaz mı? Elbette olur örneğin video siteniz var ve sitenizin farklı kategorilerinden rss eklentileri hazırlayabilirsiniz. Eğitim videolarından "Eğitim videoları" eklentisi, teknoloji kategorisinin rss kaynağından éTeknoloji Videoları" eklentisi gibi farklı site tiplerine özel farklı kategorilerinizden eklentiler hazırlayarak dağıtımını sağlayabilirsiniz. Bir çok özel kullanıcı kişisel kullanımları için yayınladıkları sitelerinde yüksek özellikler satın almazla ffmpeg desteği ya da büyük bir band genişliği - disk alanı gibi. Bu tür kullanıcıların çoğunlukta olması demek sizin video eklentileriniz için geniş bir talep alanı demektir örneğin. .js footer de saklanmış linkler, dizenlediğiniz her eklentinin ortasına koyulan linkler size bir şey kazandırmayacağı gibi deneyen kullanıcılarınızı da memnun etmeyecek ya bu imzaları kaldıracaklar ya da kullanıma son vereceklerdir. Böyle durumlarda genel intiba şudur; "ben yaptım emek harcadım, ter döktüm terbiyesiz imzayı kaldırmış!" dorudur haklısınız ancak siz biraz daha kullanışlı olarak tasarımı düzenleyip yayınlamayı denedinizmi. Amacına tam olarak hizmet veremeyen bir eklentiyi sizce ne kadar kullanıcınız sitesinde barındırabilir. Ben bu durumu şuna benzetiyorum affınıza sığınarak : her anne baba sahip oldukları çocukların isimlerini alnına dövme yaptırmak yerine kimliklerine yazdırarak ceplerinde taşımalarını sağlar öyle değilmi? Peki yaz biz hazıladığımız emek harcayıp geliştirdiğimiz uygulamaların neden alnına isimlerini yazarak görsel açıdan köreltelim? Biraz düşünmek gerek bu konuda kullanıcı eklenti yazamıyor diyerekten bulunan her faturayı bu kullanıcıya kesmek mazeret üretmek ve başarısızlığa kılıf bulmaktan başka bir şey değildir.

SEO çalışmalarınızda RSS kaynaklarının doğru kullanımından bahsedeyim derken umarımki haddimi fazla aşmamışımdır değerli arkadaşlar. Farklı çalışmalarınız ya da örnekleriniz olursa yorum olarak anlatımın çok daha zenginleşmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz. Değerli katkılarınızı bekliyorum ve iyi çalışmalar.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle