GNS Network

Seo Hosting Nedir?


Seo alanında rekabetin arttığı ve işlerinin derinine inildikçe karşılaşacağınız bir hosting türü olan seo hosting genellikle büyük ölçekli çalışmalarda ya da doal aramalarla iş potansiyelini yükseltmek isteyen ancak rekabetin organik anlamda yüksek olduğu sektörlerde karşımıza çıkan bir hosting türüdür.Genellikle bilişim alanındaki seo çalışmalarında rekabet çok yüksektir ve doğal olarak seo hosting uygulamalarında bu alanda sıkça karşılaşmak mümkündür.Diğer sektörlerde de başvurulan bir uygulama olsa dahi örneklerine sık raslamak zordur.Nedir Bu Seo Hosting?


Değerli arkadaşlar seo hosting paylaşımlı bir sunucu üzerinden yapılan, tekbir sunucudan birden fazla ip kullanılması metodu ile kendinize backlink sağlama çalışmasıdır diyebiliriz kısaca. Backlink çalışmalarına dağir makalelerimde de bahsettiğim üzere almış olduğunuz backlinklerin bir kalite sıralaması vardır ve bu sıralama ışığında size getiri sağlarlar. Bunlar;  • Backlink alınan sitenin pr değeri

  • Backlink alınan sitenin barındığı ülke

  • Backlink alınan sitenin domaininin bağlı olduğu ip gurubunu sizin sitenizden farklı olması

  • Backlink alınan sitenin hitab ettiği ilgi alanının sizin siteniz ile alakalı olması

  • Backlink alınan sitenin spam içerikli olmaması ve tabiki yasal içerikli olması (tabi sitenizi yasal içerikli olarak değerlendiriyoruz)

Gibi birçok etken mevcuttur. Biraz rekabet çoğaldığında backlink almış olduğunuz sitelerin yukarıdaki şartlara uyumluluğunun derecesi sitenizin konumunu birinci derecede etkiler(sizin ve rakiplerinizin site içi ve dışı seo çalışmalarınızın tam yaptırdığınızı var sayıyorum). Bu naktada bir düşünelim ;

"Backlink almam gerek ve bir çok şartı aynı anda sağlaması gerek ne yapabilirim?"

Genellikle başvurulan ilk metod ücretli backlink alımlarıdır ki bu yönteme başvuruyor iseniz rekabet seviyeniz oldukça yüksektir ve buna bağlı olarak alacağınız backlinkin ücreti hiçte ucuz olmayacaktır. Bu backlinkleri çoğaltmak ve sürekliliğini sağlama noktasında maliyetler katlanarak büyüyecektir.

"Ben farklı iplerden 10,000 baclinki satan kişileri gördüm hemde ucuz onlarla çalışsam nasıl olur?"

Aslına bakarsanız bu durumun sonucunu görmek için uzman olmaya lüzum yok. O toplu 10,000 backlinkin 10 tanesi bile sizin yukarıdaki şartlarınızı sağlamaya yetmeyecek. Diğer yandan ya ilk 10,000 patlamasında ya da ilerleyen günlerde ol linklerin kırılması döneminde siteniz filitreye girecek.Bence alınmaması gereken bir risk, hemde karşılığında para ödeyerekpek mantıklı gelmiyor.

"Ne yapabilirim?"

Bu noktada seo hosting tam çözüm olacaktır ve ihtiyaçlarınızı kendiniz belirlediğiniz için ihtiyaçlarınız doğrultusunda backlinklerinizi şekillendirme şansınız olacaktır. Seo hosting i seçme konusuda sizin belirleyeceğiniz ve kalitesini düzenleyebileceğiniz bir durumdur ki yukarıdaki şartlarında üzerine cıkmanız mümkündür ve bu durumun size büyük getirisi olacaktır.


Seo Hosting Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?


Hosting seçiminin "A" harfi olan hosting firmasının kalitesi ve sağladığı hostinglerin hızları birinci dereceden etken olmakla birlikte bu noktadan sonra karşınıza bir kaç seçenek çıkacaktır. Malum seo hosting ile kastedilen farklı ip adresleri ile kendinize sağlayacağınız baklinkleri kendinizin belirlemesidir ve doğal olarak ip sayısı seçmek zorunda kalacaksınız. İp sayısı seçiminden sonra karşınıza başka bir seçim şansı çıkacak ip adresinizin "Class" türleri. Kullanılan üç farklı ip class ı vardır ve bu ip class ları sitenize alacağın ip backlinklerin kalitesini belirler. Bu türler;  • A-Class ip : 4 guruplu ip adresinin son üç gurubunun farklı olduğu ip adresleridir.

  • B-Class ip : 4 guruplu ip adresinin son iki gurubunun farklı olduğu ip adresleridir.

  • C-Class ip : 4 guruplu ip adresinin son bir gurubunun farklı olduğu ip adresleridir.

şeklindedir . Burada A,B ve C class ları kalite belirleyicileridir ve ip adreslerinin birbirinden alaka düzeylerinin uzaklığını gösterirler. Diğer yandan alaka düzeyi arttıkça kalitesi artsa da maliyetleride artacaktır tabiki.Bu faktörleri göz önünde bulundurarak ideal hostunuzu seçebilir ve artık farklı ip adreslerinden kendinize yüksek eşleşmeli ve yüksek kalite puanında backlinkler sağlayabilirsiniz.Bol organik hitli günler dileği ile...

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle