GNS Network

Seo Uyumlu Makale Yazarlığı


Seo sektörünün çaktırmadan beraberinde yükselişe geçirdiği bir iş alanı " seo uyumlu makale yazarlığı " ! Sektörde kısa süreli yükseli geçerek ardından düşen bir site yoktur ki beraberinde bir iş dalını meslekleştirmesin ve özvgüleri ile yüceltmesin. Baklink ve hacklin yapan spamerleri ülkemizden önce yere göğe koyamayan avrupa kökenli seocular, son dönemde bizimkilerin yükseltmeye çalıştıkları saman alevi smo " sosyal medya uzmanlığı " gibi gibi ...SMO Denemeleri !


Bu denemeleri yapan bir kaç sitede dayanamayıp yorum da yaparak eleştirilerim mevcuttur ki açık yüreklilikle bu tarz yorumları saklamaksızın onaylayarak tartışmaya açan, negatif önerilerden çekinmeden tartışabilen medeni cesareti yüksek arkadaşlara saygım sonsuz. Ancak bu tarz tanıtım çalışmaları sosyal medyaya hiçbir dayanak olmaksızın indirgemek ve bir sem uzmanının, seo danışmanının ya da satış danışmanının eline  yapışmayacak çok kolay bir şekilde yapılabilecek hiçbir teknik bilgi gerektirmeyen işler ile sektörü zedelemekten başka bir iş yapmamış olmamak kötü bir durum. Şu anda yaşanan 17 yaşında 700tl maaş ile seo uzmanı ilanı verebilen işverenler bu tarz girişimlerin sonucudur. Sıfır tasarım %100 kelime ve kodlama hedeflemesi ile hazırlanan site ile warezden toparlanan ve kurulduğu hostingi tabir-i cağiz ise can çekiştiren uygulamalar beraberinde bu gibi siteler ile sitem google de domaininde bile aratıldığında çıkmıyor şikayetleri de bir sonraki aşamasıdır.

Mantıklı dayanaktan bahsettim biraz açmak gerekirse; googlenin son güncellemelerin yanlızca backlink düzenlemeleri gelmedi bu çalışma bir paketti ve o paketten autor rank yani google+ ı yükseltme hedefi olan dayatma mantığında bir uygulama da geldi ki bu bir sosyal medya çalışmasıdır. Bunu mazeret olarak göstermek örneğin kabul edilebilir bir durum olurdu gerçektende. Ancak bundan bahsetmeden direk iş alanı yapınca sonuç yukarıdaki gibi olmakta malesef ki.


Seo Uyumlu Makale Yazarlığı


Asıl konumuza gelecek olursak " Seo Uyumlu Makale Yazarlığı " hiç fazla gürültü yapmadan yükselen ve ciddi bir emek gerektiren yeni bir sektör oldu bile ve hiç seo danışmanlığı şirketlerinden destek almaksızın. Genellikle bu tarz çalışmalarda temel kodlamadır teknik bilgidir diyen birisi olarak aslına bakarsanız tek sıcak baktığım alt kol bu diyebilirim. Keza çok ciddi bir emek söz konusu ve son güncellemeler ile seo uyumlu makale yazarlığı seo uzmanının eli kolu olmuş vaziyette. Anlaşılan google organik çalışmalarda seo ekibine zoraki bir kol daha ekledi gibi ve tahminimce bir sonraki güncelleme de bu kolun yeri pekişerek seo uzmanından önce yazar kelimesini doğuracaktır ve yerinde bir durum olacak gibi.

İki kelimeyi güç bela bir araya getiren birisi olarak çok saygı duyduğum bir kol ve sektörde yerini pekiştirmesini de çok istiyorum şahsen. Örneğin son 1,5 yıldr patlama gösteren fake yorumlar seo uzmanlarının bu eksikliğinin bir sonucudur desem hiç kimse karşı çıkmaz sanırım.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle