GNS Network

Mailing Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Mailing; belirli sektörler, bölgeler, iller ya da mahaller gibi guruplanmış datalar aracılığı ile sunulan ürün ya da hizmeti elektronik posta yolu ile tanıtılması çalışmasına verilen isimdir ve son bir kaç yıldır kullanımı oldukça artan uygulamalar arasında yeralmaktadır. Doğru kullanıldığında geridönüşüm oranı orta düzeyde olan bir pazarlama metodu olan mailing hizmeti hakkında bir kaç konuya bu akşam değinmek istiyorum değrli arkadaşlar.

Geri-Dönüşüm Oranları

Her uygulama gibi doğru yapıldığında da geridönüşüm oranı orta derecede olan mailing pazarlama metodu gün geçtikce popularitesini yitirmekte ve yavaş yavaş illegal içerikli ürünlerin pazarlanmasında kullanılan hizmet gurupları arasında yerini almaya hazırlanmaktadır. Web tabanlı her uygulama günümüzde mail yolunu haddinden fazla kullanmakta ve bu nedenle kişiler artık gelen e-postaları okumamaktalar. Haliyle bu alışkanlıklarda mailing hizmetinin sonunu yavaş yavaş getirmekteler.

Herşeye rağmen mailing hizmeti almaya kararlısınız ve bu yolla pazarlama yapmak istiyorsanız aşağıda sıralayacağım maddelere bir göz atmanızı tavsiye ederim. Mümkün olduğunca kısa ve net bir liste hazırlamaya çalışacağım. Fazla uzatmadan maddelere geçelim.  1. Her sektör gibi tecrübenin ilk göstergezi referanstır ve mailingde verilen referansı değerlendirmek için kimseyi aramanıza gerek yoktur. Hizmetin başarısını üstünkörü bir araştırmanız kafi olacaktır.

  2. Data düzenine dikkat edilmelidir. Webden iletişim sayfalarından e-postaları ilkokula giden evladınız bile toplayabilecekken bu gibi datalar ile mailing yapmaya çalışan uyanıklara zor kazanılmış paranızı kaptırmayın. Bölgesel ve söktörel data filtrelemesi var mı ve örnek data sunabiliyorlar mı mutlaka sorun.

  3. Spam maillere para vermeyin demek isterdim ancak çok nadiren 1 ya da 2 sağlayıcıda rastlayabileceğiniz %70 gelen kutusu hedefi kafidir diyebilirim.

  4. Datalarınızı her 100 ya da her 1000 postada bir guruplandırma isteyin ve her guruplandırmada karma noktalara kendi e-postanızı ilave ettirin.

  5. Yanlızca kurumsal dat kullanan uyanıklardan kaçının. Keza hem toplaması kolaydır hem de mahkemelik olma riskiniz oldukça fazladır. Kurumsal tepkiler bireysel tepkilerden çok daha fazla agrasif ve yıkıcıdır unutulmamalıdır.

Ölmekte Olan Bir Sektöre Ücret Ödemek!

Uzun lafın kısası ölmekte olan, yasalar ile de gittikçe çok daha sert tedbirler ile korunmaya başlayan web den bireysel hesaplara müdahale içeren tanıtım metodları ile muhtemel başağrılarından kaçınmanızı tavsiye ederim.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle