GNS Network

Google ve Qualcomm'dan 3 kameralı telefon!


Google 28-29 Mayıs'ta Google I/O konferansında yeni Android M sürümünün yanında farklı projelerede imza attı. Şirket, Qualcomm ortaklığı ile Snapdragon 810 işlemcisine sahip Project Tango isimli akıllı telefonunu düzenlediği bu etkinlikte katılımcıların beğenisine sundu.

Google'ın 3 kameralı Project Tango tabletine ait özelliklerini bünyesinde barındıran telefonda, ToF Derinlik KamerasıHareket Algılama KamerasıRGB kamera, jiroskop ve ivmeölçer verilerini toplama gibi özelliklere yer verilecek.


3D hareket algılayabilme özelliğine sahip telefonda 4K HEVC Ultra HD video düzenleme yeteneği bulunuyor. Ayrıca çift 14-bit Görüntü Sinyal İşlemcisi (ISP) bulunan Project Tango'nun fotoğraflarda otofokus ve derinlik gibi birçok detay noktasında üst seviye bir donanıma ve Android M sürümüne sahip olacağı belirtiliyor.


Öte yandan Qualcomm Hexagon DSP ve Qualcomm Vuforia erişimleri de bulunan 2015 yılının 3.çeyreğinde satışa sunulacak. Ben bunu almayı düşününüyorum diye içinizden birşey geçirmeyin. Zira bu telefon sınırlı sayıda ve sadece geliştiriciler tarafından satın alınabilecek.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle