GNS Network

Nokia önümüzdeki hafta sanal gerçeklik ürününü tanıtabilir!


Cihazlar bölümünün Microsoft'a satılmasından sonra durgun bir dönem geçiren Nokia'nın gizemli bir ürünü üzerinde çalıştığı bildirildi. Rapora göre şirket, sanal gerçeklik ürününü tanıtmak için gün sayıyor.

Re/Code'nin detaylarına inmeden verdiği bilgilere göre Nokia, son derece hafif ve donanımsal özelliklere sahip sanal gerçeklik ürününü 28 Temmuz'da tanıtacak. Söz konusu ürünü Microsoft'un telefon bölümünü satın aldıktan sonra şirketin bünyesinde kalan Nokia Teknolojileri ekibi tarafından geliştirildiği belirtildi.


Gelecek hafta tanıtılacağı  söylenen Nokia Technologies damgalı sanal gerçeklik ürününün teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Öte yandan Finlandiyalı firma Microsoft'la yaptığı sözleşme sonucunda aynı birim lisans anlaşması yoluyla gelecek yıl telefon işine yeniden girmeyi planlıyor.

Eğer bilgiler doğruysa bu Nokia için kesinlikle ilginç bir gelişme olacak. Nokia, VR ürünü ile bu sektöre giriş yaptığında OculusSamsungHTC ve diğer teknoloji şirketleri yelpazesine katılmış olacak.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle