GNS Network

Dünya devi Google Suriyeli mülteciler için yardım topluyor


2. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanan en büyük " mülteci ve göçmen krizinde" yardım sağlayan lider kuruluşlar için bağış kampanyası başlatan Google, dünya çapında başlatılan kampanya kapsamında yapılan her yardım karşılığında kendisi de yardım yapacak

Google Türkiye’den yapılan açıklamaya göre toplanacak yardımları iki katına çıkaracak olan bu uygulama ile ilk etapta toplam 10 milyon Euro bağış toplanması öngörülüyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Çocukları Kurtarın Vakfı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği başta olmak üzere 4 sivil toplum kuruluşuna dağıtılacak olan yardımlar ilgili bilgiye Rita Masoud Google Türkiye’de yer alan blog sayfasında yer aldı. Kendisinin de çocuklukta bu gibi sıkıntılı günler geçirdiğini belirten Rita Masoud, “Mültecilere birlikte destek olalım” çağrısı yaptı."Afganistan'da, savaşın yerle bir ettiği Kabil şehrinde doğdum. 7 yaşındayken ailemle yanımızda tek bir valizin alabildiği kadar eşyayla daha güvenli ve daha iyi bir gelecek umuduyla Avrupa'ya kaçtık. Birbiri ardına binilen çok sayıda tren ve otobüse açlık, susuzluk, soğuk ve korkunun eşlik ettiği karanlık bir yolculuktu. Neyse ki sonrasında güvenli bir ortamda büyüyüp hayatta yolumu çizme imkanı bulduğum Hollanda’ya iltica ettik. bugünse Kaliforniya'da Google'da çalışıyorum ancak, giderek büyüyen sığınmacı ve göçmen krizinin geldiği noktada, tıpkı benim ailem gibi çok sayıda insan, çaresiz ve yardıma muhtaç durumda. Geçtiğimiz hafta Google, dünya çapında sığınmacı ve göçmenlerin sıkıntılarını gidermeye yönelik insani yardım için ön saflarda çalışan kuruluşlara 1 milyon avro bağışta bulunduğunu açıkladı. Bugün sizi de bize katılmaya davet ediyoruz. Katkınızın etkisini iki katına çıkarmak için Google, dünya genelinde toplanan ilk 5 milyon avroya kadar sizden gelen her bağışa karşılık aynı miktarda bağışta bulunacak ve birlikte yardım çalışmalarını destekleyerek 10 milyon avroya erişene kadar bağış toplayacağız."

Bağışta bulunmak isteyenler, aşağıdaki adresten bilgi alabilir.

https://onetoday.google.com/page/refugeerelief?c=TR

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle