GNS Network

Google sıradışı bir telefon tasarımı için patent başvurusu yaptı!


Kullanım sırasında elinizden kayıp düşen bir telefon bazen geri dönülemez iç hasarıyla sizi yüksek maliyetli sıkıntıya sokabiliyor. Ancak Google tarafından yapılan yeni bir patent başvurusu, akıllı telefonunuzun elinizden kayıp düşmesini engelleyecek.

Patently Mobile sitesinde görülen ve ABD Patent ve Ticaret Ofisi tarafından onayı beklenen telefon tasarımı şeması Google'ın yeni patent başvurusunun ayrıntılı bir özetini sunuyor. Google tarafından sunulan patentte, bir kullanıcının parmaklarının akıllı telefon üzerinde daha iyi kavrama sağlayacak çıkıntılara ve parmağınızın cihazın gövdesine oturacak şekilde oval çukurları bulunuyor. Google bu tasarım sayesinde terleyen ve nemli olan elinizden telefonun kaymasını engellemeyi amaçlıyor.


Bu patent başvurusunu çirkin görünsede akılcı bir yenilik olarak yorumlayabiliriz. Ancak patentin tek dezavantajı görünümün dışında telefonu sadece sol elinizle kullanabilecek olmanız. Tabii bu tip bir telefonun Google tarafından hiç gün ışığına çıkarılmama ihtimalide var.

İlginizi çekebilir!

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle