GNS Network

Google Yakında Youtube Red'i Yayınlayabilir


Google'ın, şu anki adıyla Alphabet'in yeni müzik dinleme programı Youtube Music Key, geçen Kasım ayında kullanıcılarıyla buluştu. Youtube Music Key'in çıkışının ardından neredeyse 1 sene geçmesine rağmen Youtube'un hala betada bulunan bu yeni sistemden istediği verimi alabildiği söylenemez. Bu durumun yaşanması ve Youtube Music Key'in hızla reklam payını kaybetmesi üzerine Google, bu programın ismini değiştirme yoluna gidiyor olabilir.

Bir Android kullanıcısı, Youtube üzerinden bir şarkı dinlerken bu şarkının aynı zamanda Youtube'un müzik dinleme programının yeni ismi olduğu tahmin edilen "Youtube Red" ismini görmüş. Bu tespitinin ardından aldığı ekran görüntüsünü yayınlayan kullanıcı, bu konu hakkında bir araştırma yapılmasını istediğini belirtmiş.


Fotoğrafın yayınlanmasından sonra internet kullanıcıları ve haber siteleri arasında başlayan araştırmalar sonuçsuz kaldı fakat bu ismin Google'ın yeni bir fon ve planlama ile piyasaya süreceği Youtube Music Key'in yeni ismi olduğu tahmin ediliyor. Google'ın haftaya düzenelenecek olan büyük bir etkinliği var. Bu etkinlikte tanıtılması beklenen Youtube Red'in tam olarak ne olduğunun etkinlikle birlikte açıklanması bekleniyor.

Fakat Youtube Red'in sadece bir isim değişikliği olmayabileceği, aynı zamanda beta sürümünde olan uygulamanın birçok yönden değişiklik yaparak sonunda beklenen çıkışı gerçekleştirebileceği düşünülüyor. Youtube'un gözünü diktiği müzik sektöründe ne gibi bir etki yaratacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle