GNS Network

Microsoft, Windows 10'da üçüncü taraf tarayıcı kullanılmasını istemiyor!


Yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte ABD merkezli Microsoft, son zamanlarda büyük ölçekli bir çok değişiklik yaptı. Bunlardan biride yeni işletim sistemi ile gelen Internet Explorer'in halefi web tarayıcısı Microsoft Edge oldu.


Windows 10 ile sunduğu ve üzerinde aylarca çalıştığı yeni internet tarayıcısı Edge'den alternatif bir başka tarayıcıya geçiş yapmasını istemeyen şirketin Windows 10 kullanıcıları için yeni bir taktik kullanmaya başladığı bildirildi. Bing kullanarak "chrome" veya "firefox tarayıcısını indirmek niyeti ile arama gerçekleştiren kullanıcılara arama sonuçlarının üst kısmında siyah şerit içerisinde bir mesaj gösteriliyor.


Mesajda "Microsoft Windows 10 için Microsoft Edge önerir" deniyor ve bu iletinin yanındaki butonda "nedenini öğrenin" şeklinde Edge özelliklerini gösteren bir web sitesine yönlendiren bir link bulunuyor.

Öte yandan Mozilla CEO'su Chris Byrd açıkça Microsoft'u Windows 10'da kasten varsayılan tarayıcıyı değiştirme işlemini karmaşık hale getirdiği için suçladı.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle