GNS Network

Youtube Kanalınızı Güçlendirecek SEO İpuçları


Muhtemelen duymuşsunuzdur Youtube dünyada en çok kullanılan 2. motor. Google’dan sonra. Ki Google’da Youtube’un sahibi. Hiç bir site aylık olarak YouTube kadar çok ziyaret edilmiyor. Son istatistiklere göre Google’ın aylık hiti 1.1 milyar. YouTube’un neredeyse 1 milyar.

Bu Facebook, Yahoo, Amazon, Wikipedia, Twitter, Bing ve diğer dünyaca sitelerden çok daha fazla. Tabi bir o kadarda kazanç demek. ExpandedRamblings.com’un verilerine göre Youtube geçen sene tek başına 4 milyar dolar kar etti. Bunu günlük video gösterim sayısıda 4 milyarın üzerinde.


Her ay 6 milyar saatlik video izleniyor. Sayılar çok yüksek geldiyse biraz küçültelim Youtube’a 1 dakikada 300 saatlik video yükleniyor. Ayrıca Youtuber kelimesi hayatımıza girdi ve herkes kanalında kendi çektiği videolar aracılığı ile bir kitleye ulaşmaya çalışıyor. En kalabalık kitleye en verimli şekilde nasıl ulaşabilirsiniz? Youtube kanaılınız için SEO ipuçlarına göz atın.

Varlığınızı oluşturun


Önce en basiti ile başlamak gerekir. Eğer insanlara sunmak istediğiniz bir markanız varsa Youtube hesabu oluşturmalısınız. Bundan sonra ise kanal adını ve şirket logosunu yerleştirmelisiniz. Unutmayın basit bir URL en büyük kural. Bunun için 1 aydan uzun süredir 500 üyenin üzerinde bir kanalınız olmalı.

Etiketler


Etiketler videonuzun SEOsu için ölümcüldür. Müşterilerin hangi etiketleri kullandığını bulmak için Google’ın anahtar kelime planlayıcısını kullanabilirsiniz. Sonra bu bilgileri kanal anahtar kelimeleri bölümüne eklemelisiniz.

Açıklama Hayattır


Bu küçük özellik arama yapıldıktan sonrası gelen sonuçların altında küçük açıklamalardır. Thumbnail fotoğrafın dışında insanları videolara çeken bu açıklamalardır. Ayrıca bu bölgede markanızın açıklaması ve diğer sayfalara veya videolara bağlantıların yer alması sizin yararınızadır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle