GNS Network

Liri Browser: Materyal Tasarım'la sörf keyfi


Google'ın Materyal Tasarım tarzından hoşlanıyor musunuz? Eğer cevabınız evetse, Chrome veya Firefox üzerine yükleyebileceğiniz bir temayla Materyal Tasarım deneyimi yaşayabileceğinizi belirtelim. Bu sadece size Materyal görünümü vermeyecek, aynı his ve deneyimi yaşayabilmenizi de sağlayacak.


Bir Linux tutkunuysanız muhtemelen Materyal Tasarım'a güçlü bir vurgu ile yaklaşan Linux dağıtımı Papyros'u da duymuşsunuzdur. Bu işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olan Liri, gerçek bir Materyal Tasarım keyfi sunuyor.

Liri, Chromium motorununa dayalı açık kaynak ve çapraz platform destekli bir web tarayıcısı. Akıllara Linux ve Ubuntu için geliştirildiği gelse de Windows ve OSX işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor.


Liri kullanmanın ana nedeni Materyal Tasarım ile geliştirilen bir tarayıcı olması. Kullanıcılara Android Lollipop hissi veren tarayıcı gölgeler, duyarlı animasyonlar, geçişler ve derinlik etkisini başarılı şekilde yansıtıyor. Projenin gelişimini hızlandırmak için GitHub üzerinden katkıda bulunabilirsiniz.

Materyal Tasarım'la sörf deneyimi yaşamak isteyenler, buraya tıklayarak tüm işletim sistemleri için ücretsiz olarak sunulan Liri Browser'ı sistemine indirebilir...

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle