GNS Network

Sanal alemin korkunç yeraltı dünyası!


İnternet son yıllarda oldukça yoğun kullanılıyor ve insanlar çeşitli nedenlerle günün büyük bölümünü internet üzerinde geçiriyor.  İnternete girdiğiniz zaman herhangi bir arama motoruna aradığınız kelimeyi girersiniz ve aradıklarınız listelenir.  Çeşitli web siteleri, alış veriş siteleri ve sosyal paylaşım siteleri gibi çok çeşitli bir ortamdır internet.

Ancak bu gördükleriniz sadece buz dağı gibi sadece görünen yüzü. Bunun birde görünmeyen karanlık kısmı var ve bu kısmın internetin yüzde doksanını oluşturuyor olması oldukça ürkütücü. Siz bu karanlık bölümü arama motorlarında çıkmadığı için göremiyorsunuz.Bu karanlık dünya DeepWeb diye adlandırılıyor ve Türkçe anlamı ile Derin ağ veya derin internet diye biliniyor. DeepWeb internetin çıktığı ilk tarihlerden itibaren arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistemdir. Arama linki verilmeyen veya arama motorları tarafından bulunamayan bütün siteler deep webe dahildir.

Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda Deep Web’in tüm ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Arama motorlarının sınırlarının bittiği yer

Deep web'e Google, Yahoo, Bing ya da diğer arama motorları ile giriş yapılamaz. Bu dünyada boy gösteren tüm siteler, arama motorları tarafından indekslenmediği için, yani arama sonuçlarında gösterilmediği için o kapsamda yer alır.

İndekslenmemelerinin sebebi ise, kullanıcı güvenliğinin olmaması, suç kapsamına giren içerikler vb şeklinde sıralanabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle