GNS Network

WhatsApp'ın kişisel asistanı WhatsBot'a engel!


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Üçüncü taraf geliştiriciler de boş durmuyor ve WhatsApp için eklentiler geliştirmeye devam ediyor. Ancak WhatsApp, üçüncü taraf eklentilere pek sıcak bakmıyor. Daha önce rakip mesajlaşma uygulamalarına ait linkleri yasaklayan ve gönderilmesine izin vermeyen WhatsApp, şimdi de İngiltere, İspanya ve Fransa'dan  Pierre Becerril, Nil Sanz ve Camille Zitoun isimlerinden oluşan bir ekip tarafından düzenlenen kişisel asistan WhatsBot’u engelledi.

Geleiştiriciler tarafından kullanıcılara sunulan kişisel asistan WhatsBot arkadaşlarınızla size buluşma yeri ayarlamaya yarıyordu. WhatsBot, arkadaşlarınız, aileniz veya iş arkadaşlarınızla buluşmak için yer bulmalarınıza yardımcı olmak amacıyla, konum bilgilerinizi ve haritalama verilerinizi bir arada kullanıyor.Asistanı kullanmak için tek yapmanız gereken, tıpkı diğer kişileri eklediğiniz gibi, WhatsApp kişi listenize WhatsBot telefon numarasını eklemek. Daha sonra bot, otomatik olarak tüm farklı katılımcıların mevcut yerleri arasında konumlandırılmış oluyor ve toplantı noktası önermek için grup sohbetini kullanılabiliyor.

WhatsBot kullanıcıların konumlarını ve koordinatlarını belirlemesi için, ilk önce siz grup sohbetine bir harita göndererek konumunuzu paylaşıyorsunuz. WhatsBot pozisyonunuzu paylaştığınız için teşekkür ediyor ve herkesin kolayca gelebileceği en iyi kahve dükkanı gibi yerleri size bildiriyor.

Ancak bu özellik yayılmadan WhatsApp’ın numarayı engellemesiyle son buldu.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle