GNS Network

Google Dokümanlar yeni güncellemeyle mobil platformlara yorumlama desteği getiriyor


Google'ın mobil ofis paketi hareket halindeyken dokümanlar, elektronik tablolar ve sunumları görüntülemek için son derece kullanışlı fonksiyonlar sunuyor. Nerede olursanız olun doküman yazmanıza, düzenlemenize ve dokümanlar üzerinde ortak çalışma yapabilmenize olanak sağlayan Google Dokümanlar (Google Docs) artık kullanıcılara zengin yorumlama deneyimi sunacak. Şirket yeni bir güncellemeyle iOS, Android ve Web platformları için ortak çalışmaya yönelik fonksiyonlarını geliştirdi.

Şimdiye kadar hareket halindeki mobil uygulama kullanıcıları ortak çalışma dahilindeki dokümanlara yorum yapamıyorlardı. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık iOS ve Android platformlarında da dokümanlar, elektronik tablolar ve sunumlarla ilgili düşüncelerini ekleyebilecekler. Google Dokümanlar zaten yorumlama özelliği sunuyordu, bu nedenle yeni güncellemenin mevcut özellikleri geliştirmeye yönelik olarak sunulduğunu belirtelim.


Tüm mobil platformlarda kullanıcılar artık bir dokümana takım arkadaşı eklemek için yorum kutusuna bu kullanıcının ismini yazması yeterli olacak. Böylece ilgili kullanıcının e-posta adresi görüntülenecek ve tek bir tıklamayla sohbet oturumuna dahil edilebilecek. Google Dokümanlar'ın web sürümü yeni güncelleme ile birlikte yorumlama fonksiyonunu daha pratik hale getiriyor. Kullanıcılar artık dokümanın sağ kısmında görüntülenecek yorum balonu üzerinden, çalışmalar hakkındaki düşüncelerini kolaylıkla ekleyebilecekler.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle