GNS Network

Eğlenceli Google Kısa Kodları


İnternet kullanan herkes hemen hemen Goggle’ı her gün ziyaret ediyor. Peki Google’ın enteresan şifreleri olduğunu biliyor muydunuz? İşte Google’ın gizli şifreleri ve sürprizleri

  1. Google görsellerine "241543903" sayılarını yazdığınız taktirde kafasını buzdolabına sokmuş insanlar çıkmakta.

  2. Google’a 'zerg rush' yazarsanız bir anda ekranınızda '0'lar çıkacak ve Googleekranındaki her şeyi yemeye başlayacaklar. Sizde mouse ile onlara tıklayarak yok edebileceksiniz.

  3. Google'a 'do a barrel roll' yazdığımızda ne olduğunu merak ediyor musunuz? Öyleyse deneyelim.

  4. Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken sanki bir savaş uçağındaymışçasına bir his veriyor. "do a barrel roll" yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

  5. Google'a her gün birçok garip ve gülünç sorular sorulmakta.'What is the loneliest number' (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecektir.

  6. Google'da 'Askew' veya 'tilt' aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana eğilimli olduğunu göreceksiniz.

  7. 'Google gravity' yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapıldığını göreceksiniz.

  8. Dilerseniz mouse ile bu öğe yığınlarıyla oynayabilirsiniz.

  9. Recursion: 'Kendini sonsuz olarak tekrar etme' anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

  10. Pig Latin Google cümlesini arattığımızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google'ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da söz konusu.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle