GNS Network

Opera Mini den sonra PC için de ücretsiz VPN özelliğiyle donatıldı!


VPN işlevini web tarayıcısına entegre eden Opera, rakipleri karşısında önemli bir adım attı.

VPN (sanal özel ağ), web'de dolaşırken güvenlik ve gizlilik seviyenizi artırmanıza, bölgesel kısıtlamaları atlayabilmenize izin veriyor. Opera'nın son sürümü, bu işlevselliği beraberinde getiriyor.

Opera'nın VPN işlevi, 256-bit şifreleme kullanıyor ve firmaya göre ücretli VPN'ler ile aynı seviyede güvenlik sağlıyor. Sunulan işlevler arasında IP'nizin gerçekten gizlenip gizlenmediğini kontrol etme, izleme cookie'lerini engelleme, konumunuzu değiştirme ve bölgeye yönelik kısıtlamaları aşabilme var. Güçlü şifreleme, özellikle herkese açık Wi-Fi ağlarında araya girip verilerinizi okumak isteyenlerden sizi koruyabilir.

Opera'nın son sürümündeki VPN'i etkinleştirmek için Ayarlar'ı açın ve "Gizlilik ve Güvenlik" üzerine tıklayın. Şu an sadece ABD, Kanada ve Almanya konumlarını seçebiliyorsunuz, ancak bu konumların gelecekte artmasını bekleyebiliriz.

Opera, geçtiğimiz ay geliştirici sürümüne reklam engelleme işlevini eklemiş, kendisini diğer tarayıcılardan farklılaştıracak önemli bir adım atmıştı. Firma, bu dahili özelliğin üçüncü parti eklentilere kıyasla daha hızlı çalıştığını ve sayfa yüklenmesini hızlandırdığını söylemişti.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle