GNS Network

Sesli Arama Adwords Arama Reklamlarını Vurmaya Devam Ediyor


Ülkemiz genelinde responsive AMP henüz çok yeni bir bilgi gibi gelse de değişikliklere 2012 yılında başlayan Google ve teknolojide sınırları belirleyen firmalar harıl harıl çalışıyor ve arama standartları değiştikçe Google de kaçınılmaz olarak değişime dur durak vermiyor. Şu aralar korkulanlar oluyor gibi. Yakın zamanda Google Adwords aramalardaki yan bar reklamlarını kaldırmıştı ve öyle görünüyor ki diğer text reklamlarda elveda demek üzereler.

Giyilebilir teknoloji nedir?

Genel olark giyilebilir teknoloji olarak sınıflandırılsada Türkçesi telefon ve tabletlerin dışında meydana gelen teknolojik araçların web ile entegre olarak çalışma patlamasını 2016 yılında yaşaması denebilir. Bunlara örnekler; telefonunuz ile entegre çalışan saatler, web ile bağlantılı araç kitleri, tv brovserleri gibi gibi ... Bu araçlar ruşları hiç kullanmadılar ve sorgu gereksinimlerini artık sesli olarak sağlamaya başladılar ki bunlar google sorguları için "text to text" en basit ve eski eşleşen arama sorguları reklamları için büyük bir sorun. Ülkemizden çok Avrupada şu an için kullanımı ciddi derecede yaygın olsa da yakında ülkemizde de aynı dırım yaşanacak gibi.

Basit bit Google Trens sorgusundan örnek verirsek;

telefonlarımızdan rehber yerine googleyi kazara ne kadar kullanıyoruz öyle değil mi :) Bu arkadaşlar annelerine ulaşabildiler mi bilinmez ama sesli aramalar için henüz bir reklam pazarı yok ve bunun için çalışmalarını duyuran ilk fima Google ve ardından Amazon ...

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle