GNS Network

Twitter’da Resmi Onaylanmış Hesap Nasıl Yapılır? (Mavi Tik Nedir)


Twitter bir yandan popülerliği hızla artarken öte yandan sahte hesaplarla da savaşmak zorunda kalıyor. Başkasının adına açılmış sahte hesapların önüne geçmek için Twitter bir takım önlemler aldı.

Bu önlemlerden bir tanesi de Onaylanmış rozet olarak tanımlanan, twitter camiasında mavi tik diye isimlendirilen resmi onaylanmış hesaplar. Onaylanmış rozet, twitter kullanıcısının profilinin sağ üst bölümünde; kullanıcı adının, konumun ve bilgilerin hemen üzerinde görüntülenir. Onaylanmış rozet, Twitter’da kişi aramalarındaki kullanıcı adlarının yanında da görüntülenir. Kullanıcılar profil sayfalarının arka planını özelleştirdiğinde veya kenar çubuğun rengini değiştirse bile, onaylanmış rozet aynı renkte kalır.

Twitter’da Onaylanmış Hesap Nasıl Alınır?


  • Birinci kural twitter kullanıcıları tarafından aranan, tavsiye edilen ve tıklanan bir profil olmalısınız.

  • Ayrıca en az 15.000 doğal takipçiniz olmalı.

  • Kişisel bir web siteniz veya blog siteniz bulunmalı. Sitenize takip et butonunu yerleştirmiş olmanız gerekmektedir.
Bunun dışında onaylı hespa sahibi olmak imkansız gibi birşey. Şu an Twitter’da 32.000 onaylı hesap bulunmaktadır. Bunların çoğu devlet adamı, sanatçı, tiyatrocu gibi topluma mal olmuş insanlardır. Kısaca halktan normal birinin alamadığı bir rozettir.

Sahte Twitter Onaylanmış Hesaplara Dikkat

Onaylanmış rozet kullanıcının profil sayfasında daha farklı bir yerde görüntülenirse bu hesabın onaylanmamış olduğu anlamına gelir. Genelde arka plan resmi olarak eklenir. Onaylanmış rozetler, Twitter tarafından sağlanmadığı sürece kullanılamaz. Rozeti profil resimlerinin, arka plan resimlerinin parçası olarak veya sahte bir onaylamayı yansıtan şekilde kullanan hesaplar kalıcı olarak askıya alınır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle