GNS Network

Google arama sonuçlarında siyah beyaz sonuçlar


İnternet devi Google, ilk günden bu yana arama sonuçlarını mavi renkli link'lerle süslüyordu; ancak çok yakında şirketin bu rengi 'siyah' yapacağı yönündeki son gelişmeler kullanıcıları ayağa kaldırdı.

İnternetin yıllardır değişmeyen ritüellerinden bir tanesi, Google’ın arama sonuçlarında çıkan linklerin ‘mavi’ renginde olmasıydı. Şirket, artık bu linklerin değişmesi gerektiğine karar vermiş ve şimdiden bu rengin ‘siyah’ olması için çalışmalara başlamış.


Google’ın beta olarak bazı kullanıcılara deneme fırsatını verdiği bu renge kanı ısınmamış birçok kullanıcı da mevcut. Hatta Twitter üzerinden, mavi renkli linklerin değiştirilmemesi için #BringBacktheBlue (mavi geri gelsin) hashtag’li tweet’ler atılmaya başlanmış bile.

Google bu konuyla ilgili kendilerinin düzenli şekilde bazı deneyler yaptıklarını, bağlantıların rengini değiştirme fikrinin de bu anlamda ortaya çıktığını belirten bir açıklamada bulundu.


Açıklamanın sonunda ise “We’re not quite sure that black is the new blue” (biz siyahın yeni mavi olmasından tam olarak emin değiliz) ibaresi yer alıyor.

Bakalım Google gerçekten de bu değişikliği yapacak mı?

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle