GNS Network

ByNoGame Güvenli mi? GB alım Satım - Aman Dikkat!


Merhaba değerli arkadaşlar bu yazım biraz blogumun genel akışından farklı gibi dursa da aslında web ile ilgilenen bir çok arkadaşı yakınen ilgilendirmekte. Onlayn oyunlar üzerinde dönen rakamlar oyunun hitab ettiği kitle arttıkça malumunuz artmakta ve bu rakamları gören bir çok girişimci webci de oyunlara paralel oyun içi satışlar ile bu pastadan bir pay almaya çalışmaktalar ve sistem bu şekilde işlemekte.

Konumuza gelecek olursak şahsen 30 unu aşmış eski bir knight online oyuncusuyum ve yaşıtım bir çok arkadaş son halinden bahsetmişken bu yaz yeni yan hizmet veren siteler üzerinden alışverişleri denemek istedim ve bir hesap açarak öncelikle gb kastım (oyun içi para biriktirme) sonra sıra bu yeni yan hizmet sitelerinden biri olan ByNoGame üzerinden gm mi krediye çevirerek premium alabiliyormuyum bir denemeye geldi. Gb lerimi bir kaç parça halinde aşarı ile krediye çevirdikten sonra ertesi gün site üzerinden premium alma işlemine geldiğinde bir baktım kredi yerinde yeller esiyor.

"Sattığınız GB'ler TL olarak hesabınıza yüklenmesi ardından başka bir karaktere GB satın almışsınız gibi hesabınızdan tekrar çekiliyor."


Bu konuda maduriyet sebebi nedir? herhangi bir suçlamada bulunmaksınız görüşmemizi aşağıya sıralayacağım alışveriş-yapmak ya da yapmamak size kalmış bir durumdur.

Bu şekilde konu biraz uzadı ısrarla sistemsel ya da danışman bazında sizde bir inceleme yapı gibisinden gibarca diretmelerime karşın durum bana yıkılmaya çalışıldı ve son noktada "yüksek gücelik" gibi kelimeler ile müşteriyi ikna yollarına gidiklerinde en düşük ve ucuz güvenlik önlemi olan rapid ssl i sorduumda konuşmayı kısadan kesme yoluna döndüler.


Sonuç itibari ile iflas etmedim :) boş zamanımda inceleme yazım için hoş bir makale hazırlamayı pilanlarken bu şekilde bir makale yazmak durumunda kaldım.

Not: bu görüşmenin bir ya da daha fazla kendime ait web sayfasında yayınlanacağı görüşme sonunda yetkili arkadaşa bildirilmiştir.

Şahsi Görüşüm: Kar üzerinden kar sağlamaya yönelik her girişimden uzak durmak şahsi tavsiyemdir. Bu gibi bir olumsuz durumu 2012 den bu yana yayında olan blog sayfamda yayınladığım için affınıza sığınıyorum ancak bizler gibi web sayfası ya da bloggerler bu gibi durumları yayınlamaya tenezzül etmediği sürece gerçek anlamda yukarıda yaşanan durumun (artık ne derseniz ben ısrarla isim koymadım) örnekleri çoğalacaktır.

Önerilerim:

  1. Öncelikle Denizli Siber Suçlarla mücadele web sayfasında çok güzel bir makale kaleme alınmış bir ökuyun ve uyarıları uygulayın derim. Sayfaya BURADAN ulaşabilirsiniz.

  2. Bilgisayarınızda iyibir keylogger tarama sistemi olsun sadece oyun için değil gündelik işlemlerinizde de güvenliğinizi sağlaması açısından bunun için microsoft un iyi bir çözümü var tavsiye ederim. Bağlantıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

  3. Tüm bunlar artı iyi bir antivirüs programınız var ise yukarıda benim yaptığım gibi hakkınızı arayın şahsa yönelik hakartlerden kaçınarak.

  4. Son aşamada bir çözüme ulaşamadınız ve maduriyetiniz karşılanmıyor ise, yüklü bir rakamda hakkınız geçti ise yasal yollara başvurmaktan çekinmeyin. Yukarıda belirttiğim tüm maddeler bilgisayarınızda tam ise zaten zararınız muhakkak kanuni yoldan karşılanacak ve diğer insanlarında bu gibi durumlar yaşamasının önüne geçilecektir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle