GNS Network

Instagram hesabım çalındı. Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?


Son zamanların popüler uygulaması Instagram hesabınıza kötü niyetli kişiler tarafından saldırılar yapılabilir. Bazen tanıdığınız bir kişi tarafından çekememezlik, kin gütme ve kötülük amacıyla hesabınız ele geçirilmeye çalışılabilir. Bazen de virüs yöntemleriyle reklam ve satış amacıyla hesaplarınız çalınabilir.

Instagram hesabınızın çalınmaması için ne yapmak gerekir? Instagram virüsünden kurtulma yolları nelerdir?

Öncelikle Instagram hesap şifrenizi güçlü bir şifre ile değiştirin. Doğum tarihi, telefon numarası, basit kelimelerden oluşan şifreler kolaylıkla çalınabilir ya da tahmin edilebilirler. Büyük/küçük harflerden oluşan rakam içeren bir şifre oluşturmanız bu açıdan sizi kurtarabilir.

Instagram hesabınızı telefon numaranızla onaylayın. Hesabınızın ele geçirilmesi gibi durumlarda hesabınızı kolayca geri alabilmenizi sağlar.

Bilgisayar ya da telefonunuza anti virüs programı yükleyin. Bu programlar sizi zararlı olabilecek yazılım ve uygulamalara karşı koruyacaktır.

Hesap bilgilerinizi paylaşmayın. Hesap bilgilerinizi Instagram uygulaması dışındaki uygulama ve sitelere girmeyin. Özellikle takipçi kasma ve hileleri gibi site ve uygulamalar hesabınızı çalmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu sitelere güvenmeyin ve bilgilerinizi girmeyin.

Çalınan hesabı geri alma yöntemleri:

Hesabınıza girmeye çalıştığınızda şifreniz hatalı diyorsa hemen parolamı unuttum bölümünden yeni bir şifre talebi oluşturun. Mail adresinize gelecek olan linke tıklayarak yeni ve güçlü bir şifre oluşturun. Instagram hesabınızın bağlı olduğu uygulamaların erişimini kapatın.

Hesabınız çalındı ve mail adresi farklı görünüyorsa

Hesabınızı ücretli olarak geri almak isterseniz instagramgerialma@gmail.com ya da instagram.com/atesstf hesabına mesaj atabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle