GNS Network

Instagram hesabını Facebook’a bağlama nasıl yapılır?


Facebookun satın aldığı Instagram büyük bir hızla yükselişe devam ediyor. Daha fazla takipçiye ulaşabilmek için Instagram hesabınızı Facebook ve Twitter’a bağlayabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinde paylaştığınız fotoğraf ve resimler Facebook sayfanızda da eş zamanlı olarak paylaşılacaktır.

Instagram’daki fotoğrafları Facebook’ta akıllı telefonlarla mobil olarak paylaşmak için:

Android işletim sistemi akıllı telefonlarda;

Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza girin. Sağ üstte bulunan üç nokta simgesine dokunun. Ardından tercihler seçeneğine dokunun ve paylaşım ayarları simgesine dokunun. Gelen ekranda Facebook simgesini seçin ve Facebook bilgilerini girerek hesapları birbirine bağlayın. Bundan sonra Instagram hesabınızda paylaştığınız fotoğraf ve videolar aynı anda facebookta da çıkacaktır.

Ios işletim sistemi Iphone, Ipad ve Ipod cihazlarda;

Instagram uygulamasını çalıştırın ve profil sayfanızı açın. Çark simgesine dokunun ve bağlantılı hesaplar seçeneğine dokunun. Facebook giriş bilgilerini tanımladıktan sonra paylaşımlarınız Facebookta çıkmaya başlayacaktır.

Windows phone sistemi akıllı telefonlarda;

Instagram uygulamasını açtıktan sonra üç nokta simgesine dokunun ve ayarlar seçeneğini seçin. Tercihler kısmına geldikten sonra paylaşım ayarlarına dokunun. Facebook’u seçtikten sonra giriş bilgilerini doldurun ve onaylayın.

Artık Instagram’da bir fotoğraf veya video çektiğinizde, açıklama eklediğiniz ekrandan fotoğraf veya videonuzu Facebook’ta paylaşma seçeneğiniz olacaktır.

Instagram fotoğraf kaydetme nasıl yapılır?

Instagram yasal olarak sadece kendi fotoğraflarınızı kaydetmeye izin veriyor. Eğer başkasına ait bir fotoğrafı kaydetmek isterseniz farklı yöntemlerle fotoğraf kaydetme şekilleri var.

Kendi fotoğraflarınızı telefona kaydetmek için;

Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza girin.

Ios sistemli Iphone telefonlarda çark simgesine Android sistemi akıllı telefonlarda da üç noksa simgesine dokunarak ayar kısmını açın.

Listeden asıl fotoğrafı kaydet seçeneğini açık konuma getirin.

Asıl Fotoğrafları Kaydet ayarınız açıkken, Instagram’da paylaştığınız tüm fotoğraflar aynı zamanda telefonunuzdaki bir fotoğraf albümüne kaydedilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle