GNS Network

Instagram profil fotoğrafı değiştirme boyutu


instagram profil fotoğrafı tam boy görme ve fotoğraf büyütme

Instagramda profil resmini değiştirmek isterseniz bu işlemi Instagram uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Instagram profil fotoğrafı bilgisayardan (PC) değiştirilemez. Bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasını çalıştırmak için bluestack 2 adlı programı kullanabilirsiniz. Bu program ile sanal bir android cihaz üzerinden Instagram uygulaması ile yapılan her şeyi yapabilirsiniz.

Instagram profil fotoğrafı büyütme

Instagram profil resmini tam boyut olarak görmek için bilgisayar üzerinden birkaç tıklama yapmanız yeterlidir. Fotoğrafı büyütmek istediğiniz kişinin profiline girin ve profil fotoğrafına bir kez tıklayın ve hiç bırakmadan yeni sekme bölümüne sürükleyin.  Fotoğraf orijinal hali ile açıldı, şimdi tam boy görmek için adres satırında yer alan 150×150 yazan bölümü bulun ve bunu 640×640 olarak değiştirerek enter tuşuna basın. Fotoğraf tam boyut olarak görünecektir.

Instagram fotoğraf boyutu 110x110px’dir orijinal hali ise 150x150px’dir

Instagram profil fotoğrafı değiştirme

Telefon ya da tabletten Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza geçin. Profil resminizin üzerine dokunduğunuzda profil resmini belirle sekmesi açılacaktır. Bu listeden facebooktan aktar, twitterdan aktar, yeni profil fotoğrafı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. İsterseniz profil fotoğrafını kaldır diyerek fotoğrafı tamamen kaldırabilirsiniz.

Telefonda kayıtlı bir fotoğrafı profil fotoğrafı yapmak için yeni profil fotoğrafı seçeneğine tıklayın ve galeriden istediğiniz fotoğrafı seçerek onaylayın.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle