GNS Network

Instagram topluluk kuralları


Instagram Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatılmıştır mesajı ile karşılaşan Instagram kullanıcılarını ilgilendiren kurallardır. Bu kurallara uymadığınız için hesabınız kapatılmıştır. Hesabınızı geri almak, kurtarmak ve yeniden açmak için Instagram’a mail atabilirsiniz. Hesabınız ciddi bir sebeple kapatılmadıysa geri açılma ihtimali vardır.

Instagram destek hattı / instagram mail atma linki

https://help.instagram.com/contact/364531043625021

Instagram topluluk kuralları

Kısaca Instagram topluluk kuralları eğlenerek kendini ifade edebileceğiniz bir yer olarak tasarlanmıştır. Bu amaçla kurulmuş toplulukta kendi fotoğraf ve videolarınızı paylaşmanzı ve yasalara uymanız gerekiyor. Herkese saygılı olmanız, çıplaklık içermeyen içerikler paylaşımlar yapmanız ve spam hareketler sergilememeniz gerekiyor.

Daha detaylı açıklamak gerekirse; herkes için güvenli ve eğlenceli bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır. Instagram kullanmak Instagram kural ve koşullarını kabul etmek demektir. Instagram sadece kendi çektiğiniz fotoğrafların ve videoların paylaşılmasını desteklemektedir. Kopya ve çalıntı içeriklerin tespiti halinde hesabınız kapatılabilir ya da içerik silinebilir.

Instagram geniş bir kitle tarafından kullanıldığı için ve bunu kontrol etmenin zor olması sebebi ile çıplaklık içeren fotoğrafları ve videoları yasaklamaktadır. Bunun yanı sıra şiddet içeren içerikler de kural dışıdır.

Instagramda takipçi kasma, beğeni hilesi, takipçi arttırma yöntemleri, çok fazla kişiyi takip edip takipten çıkartmak, aynı kişileri takip edip bırakmak, aynı fotoğrafları silip silip tekrar yüklemek, çok fazla ilgisiz hashtag kullanmak yasaktır. Hesapların kapatılma sebeplerinden birisidir.

Instagram topluluk kurallarının tamamını okumak için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Instagram Facebook’a ait bir uygulama olduğu için uygulama koşullarını bu sayfadan okuyabilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/instagram/477434105621119/

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle