GNS Network

Instagramdan satış yapmak


Instagram hesabı satın almak, Instagramdan ayakkabı, kolye, saat, elbise satmak, Instagram reklam vermek, Instagram üzerinden satışı yasaklı ürünler ve Instagram alışveriş hakkında her şey.

Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarının popülerleşmesi ile yeni bir alışveriş mecrası oluşmaya başladı. İnsanlara kolay yoldan hem de ücretsiz olarak ulaşılarak alışveriş yapma imkânı doğdu. İkinci el ürünlerden orijinal ürünlere, çakma markalardan yasal olmayan ürünlerin satışına kadar birçok çeşitli eşya satışının yanı sıra reklam satışı ve hesap satışı başladı.

Instagram üzerinden satışı yapılan popüler ürünler şöyle; ayakkabı, saat, takı, bitki çayı, zayıflama çayı, bıçak, giysi, telefon kapağı, bileklik, iç çamaşırı, parfüm, gibi sayısız çeşitte üründen oluşmaktadır.

Instagram üzerinden satış yapılması yasaktır. Instagram fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır ve ürün ve hizmet alışverişini desteklememektedir. Instagram üzerinden satış yapan birisi tarafından dolandırıldığınızda Instagram size yardımcı olamayacaktır. Instagram hesabı satışı ve reklam satışı şimdilik herhangi bir yaptırıma tabii değildir ancak dolandırılma ihtimalinizin yüksek olduğu alışverişlerdendir.

İnternet üzerinden satışı yasaklı olan bazı ürün grupları var. Bu ürünlerin alışverişini gerçekleştirenlerin tespit edilmesi halinde cezalandırılacağını unutmayın. internette satışı yasal ürünler için ise fatura kesmek zorundasınız.

Satışı yasaklı ürünler; alkol, ilaç, canlı hayvan, patlayıcı madde, silah, bıçak ve muşta, çalıntı ürünler, kaçak ve satışı yasak ürünler, insan organları, çakma ve replika ürünler, tarihi eserler, maymuncuk, radar dedektörü, tütün ürünleri, pornografik ürünler, uyuşturucu madde ve haplar, resmi kıyafetler, şans oyunları, hisse senedi ve tahvili yasaklı yayınlar, sms listesi, korsan yazılımlar, sahte evraklar gibi birçok alanda satış internet üzerinden yasaktır. Bu tür bir ürün veya hizmet alışverişi yaptığınız tespit edilirse ceza alabilirsiniz. Günümüzde para transferi, kargo takibi, imei adresi, ip adresi gibi bilgilerin kaydı tutulduğu ve takip edildiği için tespit edilmeniz çok zor olmayacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle