GNS Network

Tek kullanımlık tulum kullanım alanları

Belirli aralıklar ile blogumda ilerleyen teknoloji ile kalkan sektörlerden çok ilerleyen teknoloji sayesinde yeni oluşan iş alanları ve rabetin arttığı alanlara değinmeye çalışıyorum. Bu makalede tek kullanımlık tulumlar dan bahsedeceğim.

Geçmişte yalnızca kesim ve temizlik alanında kullanılan tek kullanımlık tulum ürünlerinin kimya sanayii ve giderek artan laboratuar çalışmmaları nedeni ile bu gibi steril ortamlarda kullanılmaya her geçen gün artarak devam ettiğini biliyormuydunuz. Özellikle benzeri steril ortamlarda kullan at ürünlere gün geçtikçe daha çok önem verilmekte ve iş güvenliği kanunları gereği kullanımı zoraki olarak artış göstermektedir.

Ancan diğer bir gerçek ise artan talebe yeterince rekaberin oluşacağı bir arz durumu oluşmamış gibi görünmekte. Keza makaleme kaynak teşkil etmesi için bir çok iş güvenliği sitesini gememe karşı tek kullanımlık tulum kullanım alanları hakkında en ufak bir listeye ulaşamadım. Bu noktada denetlemek ile yükümlü olan iş güvenliği merkezlerine de büyük sorumluluk düşmekte. Keza iş güvenliği uzmanı yetiştirmeye odaklanan bu şirketler her nedense toplumsal bilgilendirme konusunda en ufak bir sorumluluk almamaktalar. Ancak gerçek şu ki kanunlar ile bağlanan bu gibi sorumlulukları duyurma konusunda devlet kurumlarına yardım etmesi gereken yegane kurumlar eğitim ve sertifikasyon işlerinin yüklenen kurumlardır.

Bu noktada "En iyi biziz!" gibi sloganlar yerine web ortamında sundukları kurumsal sitelerinde oluşturavakları bir küçük bilgilendirme arşivi ile belkide extra bir kaç tane daha öğrenci kayıdına ulaşabilecek setifikasyon eğitim kurumları da bu fırsatı değerlendirecek kadar ihtiyaç sahibi değil anlaşılan. Bir reklama ya da afişe binlerce lira harcarken bir eğitmenlerine 1 gün ayırtarak yapılabilecek bu etkileşim fırsatını görmezden gelmek çok ilginç. Dışarıdan bir gözle bu yorumu yapmadan edemedim.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle