GNS Network

Aralık Ayı Güncel Spam Ziyaret Gönderen Kaynak Domain Listesi


Googlenin son güncellemesinden sonra başlayan spam ziyaretçi trafiği bir çok siteyi vurmaya devam ediyor ve bir laç sitem ile madurlardan biride benim. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar için güncel trafik gönderen kaynak domain listeleri belirli aralıklar ile paylaşacağım. Fazla uzatmadan listeyi verevim liste sonrası detaylara değineyim.

Güncel Liste


Nasıl Kurtulurum?

Bu konuya ilişkin iki farklı makalemde veri ve sunucu yükünden kurtulma yöntemlerine değinmiştim tedbir almayan arkadaşlar bir gözatabilirler.

Google Analytics ip ve domain filtre - trafik saldırıları
Sitenize Gelen Spam Bot Ziyaretçileri Engelleme

Makalelerde detaylı olarak analiz ve sunucu yükü zararlarına ilişkin dömanlar bulunmakta. Diğer bir vakti olan arkadaşlar için çözüm de kaynak domain yerine kaynak url yi inceleyerek 301 ile aynı url ye yönlendirebilirsiniz. Eğlenceli sonuçları oluyor.

Nasıl Siteme Ulaştılar?

Yakın zamanda ingilizce domain regleyen arkadaşların başına geliyor bu durum genellikle. Ardından sunucu taraması ile diğer sitelerinize de sıçrıyor. Aslına bakılırsa bir kez reglenen domaine ulaştıklarında diğer siteleriniz aynı sunucuda olmasa da benzer google ya da yandex id leri ile sitelerinizi taramak çok kolay. Bir kalıcı çözüm bulununcaya dek hızla yayılmaya devam edeck gibi bu spam ziyaretler.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle