GNS Network

Chrome 56 Ocak Ayında HTTPS ile Vuracak


#Chrome #Chrome56 #ChromeHttps #ChromeSSL

Ocak ayında çıkacağı duyurulan Chrome 56 ile artık üye giriş ve kredi kartı gibi form işlevleri kullanan sitelerin tüm sayfalarımda https yani ssl sertifikası denetimini sıklaştıracağını duyurdu. Artık son kullanıcı ile etkileşim halinde olacak olan Chrome 56 ssl konularında sitenizi çok daha hızlı bir şekilde "güvenli olmayan site" şeklinde işaretleyebilir.

Orjinal Uyarı Metni

Beginning in January 2017, Chrome (version 56 and later) will mark pages that collect passwords or credit card details as “Not Secure” unless the pages are served over HTTPS. 
The following URLs include input fields for passwords or credit card details that will trigger the new Chrome warning. Review these examples to see where these warnings will appear, and so you can take action to help protect users’ data. The list is not exhaustive.

Google + Üzerinden Yapılan Uyarı Metni

From the end of January with Chrome 56, Chrome will mark HTTP sites that collect passwords or credit cards as non-secure. Enabling HTTPS on your whole site is important, but if your site collects passwords, payment info, or any other personal information, it’s critical to use HTTPS. Without HTTPS, bad actors can steal this confidential data. #NoHacked
Özetle "belki" ler ile uzun zamandır dönen ssl sertifikasının önemi artık "mutlak" olarak yerini alacak. Şahsi görüşüm çok da yerinde bir uygulama olacağı. Yakın zamanda kalıcı filash güncellemesi de güvenlik amaçlı yapılmışken ssl güvenlik güncellemesi ile biraz daha 2017 de güvenlik odaklı güncellemeler web site sahiplerini bekliyor gibi.

Bildirim Şu Şekilde


Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle