GNS Network

Flash HTML5 Dönüştürme Araçları


Google chrome 55 güncellemesi ile flash dosyalarına son darbeyi indirdi artık tüm güncellenen vrowserler chrome 55 ve bu browserlerde sitenizin flash dosyaları çalışmayacak demektir. Bir önceki darbesinde Gppgle Adwords reklam verenleri etkileyerek öncelikle reklam ayağından Flash dosyalarının kökünü kazımıştı sıra chrome 55 ile browserlerde idi ve güncelleme hazır.

Ne Yapmalı?

Panik yapmanıza gerek yok aslına bakarsanız yapacağınız tek şey Flash dosyalarınızı HTML5 e convert etmek olacaktır ve bu çalışma nihayetinde sitenizin sayfa yükleme skoru olumlu yönde etkilenecek ve bir nebze olsun fayda sağlayacaksınız demektir. Bunun için pro bir desteğiniz yok ise online ve ofline bir çok araç mevcut. Bu araçlar yadımı ile Flash dosyalarınızı HTML5 e dönüştürebilirsiniz.

Faydaları Nelerdir?

Öncelikle hiç azımsanmayacak bir chrome kullanıcı kitlesini sitenizde kaymalar olmadan sitenizde tutmanızı sağlayacaktır.
Düşük sayfa yükleme süreleri sayesinde daha az kayıp tıklama ve daha iyi sıralama(sayfa yükleme süresi ciddi bir SEO kriteridir)
Aylık daha az trafik vs sunucu kaynak tüketimi şeklinde çoğaltabiliriz..

Flash dan HTML5 e Dönüştürme Araçları ve İşlemleri


Online Araçlar

Ofline Araçlar

Araç Kullanmaksızın Nasıl Dönüştürülür (Video)

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle