GNS Network

Haftanın En Çok Okunan 10 Makalesi

Bu hafata ençok okunan 10 makaleyi sizlerle paylaşmak istedim. Blog sayfamda sağ bardan genel popüler yazıları sürekli takip edebilirsiniz. Ancak artık her hafta haftalık değerlendirme ile diğer ziyaretçiler bu hafta en çok neleri okudu beraberce bir analiz yapalım istiyorum. Fazla uzatmadan konulara geçelim.

Blogger 5 Farklı Son Yazılar Eklentisi - blogger recent posts widget

Uzunca bir süre yayında olan blog sayfamda blogger konularına pek değinmemiştim ve bu ay özellikle youtube kanalımda biriken sorulara resimli anlatımlar ile destek vermek amacı ile eklediğim konular arasından bir blogger konusunun bu kadar ilgi görmesi beni de şaşırttı doğrusu. Bu kadar çok blogger meraklısı ziyaretçimin olduğunun farkında değildim doğrusu. Haliyle ilerleyen zamanlarda da ara da bir blogger geliştirmelerine yer vermeyi düşünüyorum.

Google Analytics ip ve domain filtre - trafik saldırıları

Son 1-2 aydır sürekli genel olarak yapılan spam saldırıları sonrası benim 1 numarada beklediğim konular arasındaydı spam meselesi. Bu ara biraz duraanlaşmış gibi görünse de ihtiyacınız var ise tekrar bir okuyup peşinen tedbir almanızı öneririm. Özellikle yakın zamanda ingilizce bir domain reg lemeyi düşünüyorsanız bu konuları bir araştırın derim. Keza ingilizce domain yeni reg leyen herkes son dönemde bu saldırılara marus kalıyorlar.

6 RankBrain SEO Deneyi Zihin Açıcı Çalışmalar

Son dönemde etkilerini ülke olarak yaşamaya başladığığımız gerçek zamanlı google filtreleri artık herkesin ilgisini çekmiş gibi. Keza yayın tarihine göre bu araştırmanın gördüğü ilgiden gayet rahat bir şekilde anlaşılıyor. Doğal, detaylı ve marka bazlı çalışmalarınıza ara vermeyin arkadaşlar. Bu güncelleme olmazsa diğer güncellemeye kadar illegal hızlı sonuçların ömrü unutmayın. Makaleye bir göz atmanızı şiddetle öneririm.

Aralık Ayı Güncel Spam Ziyaret Gönderen Kaynak Domain Listesi

Bir diğer spam konusu yine yayın tarihine göre ilk on da yer alması ilginç. Arkadaşlar bu konunun devamı gelecek. Her ay özellikle spam filtreleriniz için iss ve dil odaklı filtre listesi yayınlayacağım. Bir nebze olsun faydalı olacağını düşünüyorum.

Opencart E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Bir diğer youtube soru-cevap için hazırladığım resimli anlatım konusudur. Youtube de az da olsa takipçilerin gösterdiği ilgi için teşekkürler. Zaman oldukça yine resimli ve videolu anlatım videolarına devam edeceğim. Soru ve isteklerinizi youtube tartışmalardan ve buradan ekleyebilirsiniz. Elimden geldiğince destek konuları ile yardımcı olmaya çalışırım. Diğer ilgili arkadaşlar için de hazır görsel içeriklerin hazırlanmasın da katkı sağlamış olursunuz.

Blogger AMP Kurulumu Nasıl Yapılır

Bu konuda özellikle Türkçe bir kaynak hali hazırda yok arkadaşlar. Kullananlar ya hazır uygulanmış templateler ile çalışıyorlar ya da güncelleme yapmıyorlar. Blogunuz için çok faydalı olacak bu yazının gördüğü ilgi önemine nazaran az. Ancak pek oralı değiliz heralde.

Google İndex Silme İşlemi

Siteler ilk kurulduğunda nasıl daha hızlı index alırım, nasıl daha çok index alırım ya da google spider ler sitemden hiç çıkmasın istiyorum sözleri yavaş yavaş bir yıl ardından nasıl şu indexi silerim. Sildiğim sayfalar wmt de hatalara neden oluyor nasıl kurtulurum sözlerine dönüşüyor. Aslına bakarsanız index hız konularından gereksiz indexlerin ya da hatalara neden olan indexlerin silinmesi çok daha önemli bir konu.

Flash HTML5 Dönüştürme Araçları

Aslına bakılırsa konu eski olsa da google nin adwords ve adsense ile başladığı işi chrome ile nihayete ulaştırması her şeyi son anda yapan insanımız için yeni bir telaş oldu gibi. Bu gibi güncellemeler min 1 yıl önceden duyurulan köklü güncellemeler iken ciddi hit kayıplarına yol açmadan son ana işinizi bırakmamanızı öneririm. Güncellemelere sitenizin hazır vaziyette girmesi demek ilk dalgalanmalarda mevcut hit potansiyelini korumanız ardından güncelleme önemine göre küçük ya da büyük çaplı sıralama demektir.

Linkedin Pulse Nedir? 11 Üst Sıralara Çıkma Metodu

Daha dün eklediğim makale de linkedin pulse den bahsetmiştim. Beni şaşırttı açıkçası. Linkedin in bu denli ülkemizde rabet gördüğünün pek farkında değildim. Açıkcası ben de özelliklerini faydalarını şans eseri okuduğum bir makaleden öğrendim ve inceliklerini araştırdıkça blog sayfamda yayınlamayı düşünüyorum.

11 Madde de Yerel SEO - Local SEO

Yerel SEO listenin sonunda olsa da iyi bir yer bu kadar eski bir konu için. Diğer yandan makaleyi yazalı çok oldu ancak şöyle bir durum gördüm sizinle fırsat bulmuşken paylaşmak istedim. Standart web aramaları ile google maps odaklı düzenlemeler sürekli karıştırılıyor. Bu önemli bir hatadır. Aynı sorunu yaşıyorsanız makaleye bir gözatmanızı öneririm.

Not: Arkadaşlar bu haftalık istatistikleri sürekli bir hale dönüştürmeyi düşünüyorum. Zamanım odlukça yapacağım bu sıralamalar en azından takip ettiğiniz blog da en fazla neler ilgi görmüş öğrenme şansınız olurken benim için kendi makalelerimi eleştirmek de farklı bir tecrübe oluyor. Umarım sizin için de faydalı haftalık listeler olur.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle