GNS Network

Hedef Kitleniz Mobil Kullanıcılar mı? Emoji Görsel Domain Deneyin


#emoji #emojidomain #emojidomainreg

Emojileri mobil araçlar kullanımı ile hepimiz çok sevidk öyleki günümüzde artık hiç bir şey yazmadan bir avuç emoji ile anlaşabilenler de yok değil (keza ben pek beceremiyorum o işi). Özellikle 2010 yılına kadar yarı parantezler yarı görseller ile ilerlese de resmi olarak Unicode tarafından 2010 yılında standartize edilmiş ve mobil araçların klawyelerinde yer edinmiştir. Öyle ki Oxford tarafından hazırlanan 2015 yılı sözlük çalışmalarında bir kaç emojinin kelime karşılığı verilerek literatüre de girmeye başlamıştır.

Emoji Domain Kaydı


Fazla uzatmadan denemek isteyen girişimciler için henüz çok yeni olan bu metodu hayata geçirmekte ilk adım olan domain kaydı için yakın zamanda GoDaddy nin bir emoji domain kayıt sayfası oluşturduğu müjdesini vereyim. GoDaddy emoji kayıt sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

SEO ve Dijital Pazarlama


Akılda kalıcı domain arayan arkadaşlar için bu makaleyi yazarken çok değişik fikirler aklımda canlandı fakat sulandırmak istemedim makaleyi. Malum konu emoji olunca belli bir ciddiyeti tutturmak zor o da bende ilk tespit olsun eğlenceli siteler için iyi bir fikir olabilir.Diğer yandan dünya görüşü ile akıllarda yer eden firmaların dünya görüşlerini çağrıştıran emojilerin kullanıldığı domainler gibi.


Bu konunun arama motorları tarafından nasıl kategorize edilebileceği konusunda insanı derin düşünceler alıyor. Ancak söylediğim gibi konu henüz çok taze ve zamanla reg firmaları açısından ilk izlenimler, kullanıcı görüşleri gibi gelişmeler geldikçe bir kalıba oturacaktır.

"Ya bu konuya nereden ulaştın?" diye soranlara önemli bir dip bot vereyim!

Yakın zamanda Trump sorunu olarak bilinen ve geçersiz trafik ile site istatistikleri ve sunucu yükünü allak bullak eden bir sorunla karşılaştım. Domainlerden birini ne yaptıysam filtreye alamadım. Haliyle en sonunda domain emoji domain çıktı. Filtreye alamadığınız yönlendirme domainleri ile karşılaşırsanız yönlendiren domainin emoji karşılığı var mı bir kontrol etmenizde fayda var. Buda işin illegal tarafında karşılık bulduunun bir örneği gibi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle