GNS Network

Instagram hesabı çalmak nasıl oluyor


Instagram çalma nasıl yapılır? Instagram hesap çalma mobil uygulaması işe yarıyor mu? Instagram hesabı neden çalınır? Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır? Instagram hesabının çalınmaması için ne gerekir? Bu sorular instagram kullanımı hakkında en çok merak edilen sorular, bakalım cevapları neymiş?

Çalınan Instagram hesabını geri alma linki

Instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım diye düşünenler, Instagram hesabım açılmıyor, Instagram hesabıma erişemiyorum gibi problemleri Instagram mail hattı ile çözebilirsiniz.

Instagram hesap çalma

Instagram hesabı çalınması ya da instagram patlatma son zamanlarda çok fazla şikâyet konusu olmaktadır. Instagram ya da herhangi bir internet hesabının çalınması bilişim suçudur. Instagram hesabını çalan kişiler savcılığa şikâyet edilebilir. Şikâyet sonucunda yakalanan kişinin suçu ispatlanırsa altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Instagram giriş bilgilerini, konum, telefon imei, telefon numarası, ip adresi gibi bilgileri kaydetmektedir. Yani hesabınız çalındığında bu kişinin bulunması çok zor değildir.

Instagram hesap çalma yöntemleri

Instagram hesap çalma yöntemlerinin nasıl işlediğini öğrenerek bu tür kötü niyetli kişilerden korunabilirsiniz. Instagram hesabı çalmak çok kolay bir işlem değildir. Bilgisayarlarla ve kodlarla ilgili bilginiz yoksa şifre çalmanız çok zor. Instagram hesap çalma mobil uygulamaları, Instagram şifre kırma programı gibi programlar virüs içermektedir. Kesinlikle bu tür uygulamaları kullanmayın.

Yöntem 1: tanıdığınız bir kişinin hesabını çalmak için telefon numarası, doğum tarihi, 123456789 gibi kombinasyonları deneyebilirsiniz. Şifre güvenliğine önem vermeyenlerin hesapları bu şekilde çalınmaktadır. Şifrelerinizi daha zor olması için hem harf hem de sayı kullanın.

Yöntem 2: genellikle internet kafe ve okul bilgisayarlarında hesabınızın çalınmasına neden olur. keylogger ve trojan yöntemidir. Yani klavyeden yazılan her şeyi kaydeden bir uygulama bu yazıları programı kuran kişiye gönderir. Böylece şifreniz çalınır. Antivirüs programları yoksa kolayca hesabınızı çaldırabilirsiniz.

Yöntem 3: Sahte Instagram çalma uygulamaları ile şifre çalma. Takipçi arttırma, hesabına bakanları görme, Instagram gizli hesapları görme gibi uygulamalar şifrelerinizi çalmak için hazırlanmaktadır. bu tür uygulamaları kullanmayın.

Yöntem 4: sosyal mühendislik olarak tabir edilen yöntemdir. bir başka arkadaşınızın hesabını çalarak onun adına sizle konuşup şifrenizi isteyebilir ya da sizin güveninizi kazandıktan sonra hesap bilgilerinizi isteyebilirler.

Yöntem 5: Sahte sayfalar, takipçi kasma ve takipçi arttırma siteleri, sınırsız unfollow siteleri gibi sayfalara hesap bilgilerinizi girdiğiniz anda şifreniz o sitenin sahibine gitmektedir. Bu tür sitelere Instagram hesap bilgilerinizi girmeyin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle