GNS Network

Instagram hikaye özelliği nasıl kullanılır


Instagramda yapılan güncelleme ile artık Snapchat gibi sayfanıza hikaye ekleyebilirsiniz. Instagramda hikaye nedir? isim olarak Türkçede saçma bir anlama gelse de şöyle açıklayabiliriz. herhangi bir paylaşımı 24 saatliğine paylaşmaktır. yani anlık paylaşımlarınızı hikaye ile arkadaşlarınıza ulaştırabilirsiniz.

Instagramda hikaye özelliğini gören takipçileriniz eğer izin verirseniz size mesaj atabilir ancak yorum ya da beğeni alma gibi bir olay yok. Instagramda paylaştığınız hikayenin kaç kişi tarafından ve kim tarafından görüntülendiğini görebilirsiniz. isterseniz paylaştığınız hikayenin herkes tarafından görülmemesini sağlayabilirsiniz. hikayenize bakanları görebilme özelliği sayesinde stalker yani sizi gizli gizli izleyenleri tespit edebilirsiniz.

instagramda hikaye oluşturma nasıl yapılır?

öncelikle instagram uygulamınız son sürüme güncellenmiş olmalıdır. Instagram uygulamasını açın ve sol alttaki ev simgesine dokunun.sol üstte daire içinde artı işareti yer alıyor. Bu simgeye dokunun ve paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çekin. şimdi fotoğrafın üzerine istediğiniz yazıyı yazabilir ya da karalama yapabilirsiniz. sağ üstteki Aa yazısına ya da kalem simgesine dokunarak fotoğraflara istediğinizi yazabilirsiniz. Kalem seçeneğine dokunduğunuzda üç farklı kalem tipi ve onlarca farklı renk bulunuyor. renklerin tamamını görmek için tutup kaydırmanız yeterlidir. fotoğrafı hazırladıysanız bitti yazısına dokunun ve yukarı ok butonuna dokunun.

instagram hikaye nasıl silinir?

Hikayenizi sol üstteki profil fotoğrafınıza dokunarak görebilirsiniz. sağ alttaki üç nokta simgesine dokunarak silebilir, kaydedebilir yada düzenleyebilirsiniz. instagram hikaye fotoğrafları 24 saatin sonunda otomatik olarak silinecektir.

instagramda hikaye gizleme nasıl yapılır?

instagramda paylaştığınız hikayeye dokunun ve sağ alttaki üç nokta simgesine dokunun. hikaye ayarlarını seçtikten sonra hikayeyi gizle yazısına dokunun. hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçip onaylayın.

ayrıca bu sayfa üzerinden hikayenize cevap gönderebilecek kişileri seçebilirsiniz.

Instagram hikaye videosu kaç saniye?

instagramın hikayeler özelliği ile paylaşılan video süresi en fazla kaç saniye olur diye merak edenler için instagram hikaye video uzunluğu en fazla 10 saniye kadardır. 10 saniyelik videolar çekebilir ya da daha önce çektiğiniz videolardan 10 saniyelik bölüm yayınlayabilirsiniz.

Instagram hikayede eski bir fotoğrafı paylaşmak 

instagramda önceden çekilmiş bir fotoğrafı ya da telefonda kayıtlı eski bir resmi paylaşmak istiyorsanız yapmanız gereken küçük bir hile var. instagram hikaye özelliğine girdiğinizde sadece son 24 saatte çekilmiş ya da yüklenmiş fotoğraflar görünüyor. Yani eskiden çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşmanıza izin vermiyor. Eski bir fotoğrafı ya da instagram sayfanızdaki bir fotoğrafı yeniden paylaşma için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

En basit yöntem screenshot yani ekran görüntüsü almaktır. paylaşmak istediğiniz fotoğrafın ekran görüntüsünü aldığınızda snap hikaye bölümünde paylaşabilirsiniz. birçok telefonun screenshot almak için kısayol tuşu bulunuyor bilmiyorsanız google’dan öğrenebilirsiniz.

diğer yöntem ise fotoğrafı kopyalamak yani telefonunuzda var olan fotoğrafı bulun ve kopyala diyerek farklı bir klasöre kopyalayın. Bu aşamadan sonra instagram hikaye bölümünden eski fotoğrafı paylaşabilirsiniz.

Instagram hikayesi hemen geçiyor okuyamıyorum

Instagram hikayedeki yazıları okuyamıyorum hemen kayboluyor diyenler için çözüm yöntemi tabi var. Herhangi bir hikayeye istediğiniz kadar bakmak için hikaye ekrana gelince ekrana basılı tutmanız yeterli. Ekrana basılı tuttuğunuz sürece sonraki hikayeye geçmeyecektir ve istediğiniz kadar hikayeye bakabilirsiniz. Hikayedeki uzun yazıları okuyamıyorum diyenler için çözüm olacaktır. Hikaye süresini arttırmak için hikayeyi izlerken ekrana basılı tutun.

Hikayeye sticker, etiket ve emoji eklemek

Hikayeye artık emoji resim, ifade gibi birçok farklı şey ekleyebiliyorsunuz. Konum ve saat ekleme özelliği de geldi. Hikaye için fotoğrafı seçtikten sonra üst kısımda yer alan kare içinde gülücük simgesine dokunun ve istediğiniz öğeyi seçin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle