GNS Network

Instagram sahte takipçi nasıl anlaşılır?


Instagram hesap satın alma ya da Instagrama reklam verme gibi düşünceleriniz varsa öncelikle ilgilendiğiniz hesabın takipçilerini incelemek zorundasınız. Günümüzde binlerce takipçisi olan hesaplar çok kısa sürede yapılabilmektedir. Tabi ki hile yöntemleri sayesinde, yani isterseniz 100.000 takipçi satın alabilir ya da her fotoğrafınız için binlerce beğeni alabilirsiniz. Beğeni ve takipçi satın almak çok kolay ancak teoride işe yarasa da pratikte sadece bir rakamdan başka ifadesi yoktur. instagram bot takipçi tespiti için yapılması gerekenler nelerdir?

Satın aldığınız takipçilerin büyük çoğunluğu sizi takipten çıkaracaktır. Takipten çıkarmayanlar ise ele geçirilmiş sahte hesaplardır. Bu hesapların teknik olarak hiçbir faydası olmayacaktır. Bir hesaba ait sahte takipçi olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından birisi yorumlardır. Örneğin 50.000 takipçisi olan bir hesabın her fotoğrafına en 20-50 arası yorum gelmelidir. Beğeni hileleri sayesinde anında 2000-3000 beğeni almak çok basit bir olay. Yorum almak ise çok daha zor, Birçok kişi karşılıklı yorum yaparak yorum kasmaktadır tabi buna dikkat etmelisiniz.

Sahte takipçileri keşfetmek için kolay bir yöntem var. Instagram sahte takipçi bulma uygulama ve sitelerine güvenmeyin. http://www.instacheck.co/ adresini test ettik ve şimdilik bir sorun yaşamadık o yüzden bu siteyi kullanabilirsiniz. Yabancı bir kökenli site olup uzun süredir hizmet veriyor. Site adresi instacheck.com değil instacheck.co

Instacheck sitesine girdiğinizde son sorgulanmış hesapları görebilirisiniz. Sahte takipçi sorgulaması yapmak için sorgulayacağınız kullanıcı adını girin. Sizden uygulama izni isteyecektir onaylayın kullandıktan sonra silebilirsiniz sorun olmuyor.

Sorgulama sonucu takipçi sayısına göre 5-10 dakika sürebilir. Sonuçta fake takipçi ve real takipçi sayısı verecektir. Most suspicious followers ise en şüpheli sahte hesaplardır. Bu sorgulamanın çalışma mantığı binlerce kişiyi takip ettiği halde çok düşük oranda takipçisi olan hesapların sayılmasıdır. Yani verilen rakam kesinlikle sahte hesap anlamına gelmiyor çünkü bu tür gerçek hesaplar var ancak çoğunlukla satın alınan kullanıcı hesapları bu şekilde oluyor. Yine de sonuçlar şüpheli hesapların sahte takipçi satın alınıp alınmadığını göstermektedir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle