GNS Network

Sosyal Medya Toplu Hesap Yönetimi Sağlayan 8 Araç


#smo #socialmediaoptimization #sosyalmedyaaraçları

Dünya genelinde yazılı, geliştirme ya da bilimsel araştırma sıralamamız kötü olsa da sosyal medya sitelerinde ilk 5 de daima yerimiz var gibi. Bu durumun nedeni ülke genelince tamamen sosyal medya sitelerinde yatıp kalkmamız deği aksine her kullanıcının birden fazla sosyal medya hesabı ile aktif olmasından kaynaklandığı gün gibi ortada. SMO farkında olmasak da birden fazla hesap sahibi herkesin uzmanlık alanı gibi.

Bu amaçla aşağıda tek hesaptan birden fazla sosyal medya hesaplarınızı yönetmenizi sağlayan sekiz kullanışlı web uygulamasını listelemeye çalıştım. Liste Şöyle:

Hootsuite


Listenin ilk sırasına bir çok SMO uzmanının yakından tanıdığı Hootsuite i kullanmak için başlığa tıklayabilirsiniz. Site ücretli ve ücretsiz olmak üzere birden fazla kullanıcı seviyesi tanımlamış. Bilmeyenler için bir göz atmakta fayda var.

Bynd


Sosyal medya hesaplarınız ile mobil etkileşim halinde iseniz bu site tam size göre. Yine başlığa tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Cyfe

Cyfe özellikle tavsiyelerim arasında yer almaktadır. Site hesap yönetimi yanı sıra detaylı istatistik bileşenleri ve bu bileşenleri ihtiyaçlara göre şekillendirilebilmesi ile öne çıkmaktadır. Yine başlığa tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Sprout Sosyal

Özellikleri itibari ile hootsuite ye oldukça benzese de kullanım olarak daha hoş gibi geldi bana. Bir de siz karşılaştırarak yorum yolu ile konu altında bilgilendirme yaparsanız kullanacak arkadaşlar için kaynak olavaktır. Yine siteye ulaşmak için başlığa tıklayabilirsiniz.

Sobees

Sade bir sosyal medya hesap yöneticisi olsa da listeye eklememdeki asıl neden tamamen ücretsiz bir uygulama olması. Siteye başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Scruddle

Facebook, Twitter, Tumblr, e-posta ve haber kullanabileceğiniz özellikler arasında yer almakta. Ücretli ve ücretsiz kullanıcı seviyeleri ile üyelik çeşitliliği mevcut. Siteye başlıktan ulaşabilirsiniz.

Jyst

Özellik ve yönetim olarak yukarıda listelediğim araçlara benzese de üstte yer alan sitelerden kendini ayıran asıl özelliği gerçek zamanlı hesap takibinin çok iyi olması. Siteye başlıktan ulaşabilirsiniz.

Social Feed


Web tarayıcınızdan basit listeleme ile bir rss haber akışı halinde hesaplarınızı takip etmek isterseniz başlığa tıklayabilirsiniz. DEMO bağlantısından bir incelemenizi tavsiye ederim. Keza farklı online araçlara sosyal medya hesap bilgilerinizi vermekten çok daha güvenli bir yöntemdir. Bu da tabiki yukarıdaki listeden bu yöntemi ayıran özelliktir. DEMO dan inceleme ardından kullanmayı isterseniz KURULUM TALİMATLARI na buradan ulaşabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle