GNS Network

Ücretsiz Haber Blog Sitesi Scripti Kurulum - demo - indir


phpscriptlerim.com tarafından dağıtıma sunulan gayet sade ve hoş bir script. Haber scripti olarak sunulsa da sadeliğine bakılınca gayet rahatça blog scripti olarak kullanbileceğiniz iyi bir paylaşım yapmışlar. Bağlantılar ;
Geliştirici ve Dağıtım Sayfası: TIKLA
DEMO Adresi: TIKLA
Alternatif İndirme Adresi: TIKLA

Haber Sitesi ile ulusal veya yerel haber yayınları oluşturabilirsiniz. Ücretsiz Php Haber Scripti modern, mobil uyumlu olan kullanıcı dostu bir sistemdir. Scriptin ön tasarımı ve yönetim paneli tamamen mobil uyumludur.

Script Özellikleri

- Manşet Haberler için slayt

- Son Dakika Bandı

- Kategoriler

- Sayfa Oluşturma

- Reklam Alanları

- Site İçi Arama

- Yorumlar

- İletişim Formu

- Form Güvenliği İçin Google reCAPTCHA

Script içerisine entegre edilen reCAPTCHA ile ilgili kurulum işlemleri için blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Google reCAPTCHA Kurulumu

Haber Scripti oldukça basit sadece haber okumaya yönelik yapılmıştır. Yeni özellikler sizlerin de talepleri incelenerek eklenebilir. Fikirlerinizi yorum veya iletişim formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

Videolu Kurulum


Resimli Kurulum

1. İndirdiğiniz zip arşivini açın "veritabani.sql.zip" hariç diğer tüm dosyaları sitenizi kuracağınız ftp ye yükleyin.
2. Ardından hosting yönetim panelinizden bir veritabanı oluşturun ve kullanıcı tanımlayın. Script oto kurulum değildir bu nedenle phpMyadmin e girerek oluşturduğunuz veritabanını tıkladıktan sonra "içe aktar" linkine üst menüden tıklayarak açılan sayfada "gözat" kısmından "veritabani.sql.zip" i secerek "Git" butonuna tıklayarak veritabanınızı yükleyin.
3. Tekrar site dosyalarınıza dönün. Yüklediğiniz dosyalarda "plugin" klasörü içinde "config.php" dosyasını açın ve oluşturup içe aktarma işlemi yaptığınız veritabanı bilgilerinizi bu sayfada gösterilen yerlere girin.
ve kurulum işleminiz tamamdır. Site kurulum yaptığınız dizine girerek sitenizi kontrol edebilirsiniz. Yönetim paneliniz "siteadi.com/yonetim" girebilirsiniz. İçe aktardığınız verilerde varsayılan olarak yönet,m kullanıcı adı ve parolası "admin" şeklindedir.

2 yorum

ali

kardeş localhostta haber eklendi yazmasına ragmen eklenmıyor dıgerlerınde sıkıntı yok sadece haberekle de yapıyor neden olabılır

ali

kardes içerik eklendi dıyor ama eklenmıyor

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle