GNS Network

Samsung kendisini bu modelle affettirecek: hem telefon hem tablet


Görünen o ki 2017 akıllı telefon üreticileri için kıyasıya rekabetin yaşanacağı bir yıl olacak. iPhone'un 10'uncu yılını kutlamaya hazırlanması yeni iPhone modelinin hatırı sayılır yenilikler ile geleceği yorumlarına neden oluyor. Ancak geçtiğimiz yıl bataryası patlayan Note 7 sayesinde başı bir hayli ağrıyan Samsung'un yeni modeli ile ilgili dikkat çeken iddialar da mevcut. 
Yıllardır konsept tasarımları ortalarda dolaşan ancak sadece bir hayalden ibaret olacağı yönünde yorumlar yapılan katlanabilir akıllı telefonlar kısa süre içinde gerçek olabilir. 
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung katlanabilir telefon modelleri ile akıllı telefon dünyasında devrim niteliğinde bir gelişmeye neden olmaya hazırlanıyor. 
Güney Kore basınında yer alan iddiaya göre, katlanabilir ekrana sahip olan cihaz hem akıllı telefon hem de bir tablet gibi kullanılabilecek. 
Zira katlanabilir yapısından dolayı cihaz 7 inçlik bir tablete dönüşebilecek. 
Aynı iddiaya göre, Samsung bu modelden 3'üncü çeyreğe kadar 100 bin adet üretmeyi planlıyor. 
Peki katlanabilen telefon ne işimize yarayacak? 
Güney Kore medyasında yer alan söylentiye göre katlanır akıllı telefonlar normalde 5-inç boyutunda olacak. 
Daha büyük ekrana ihtiyaç duyan kişiler telefonun katlanabilmesi sayesinde 7-inç boyutunda bir tablete dönüştürebilecek. Böylelikle cebinizdeki telefon aynı zamanda bir tablet halini alacak.
Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, Project Valley adını verdiği katlanır akıllı telefon projesini kendi işlemcileri yerine Qualcomm'un Snapdragon 620 ve 820 işlemcileriyle test ediyor.
Ayrıca katlanır ilk akıllı telefonun 3GB RAM ile geleceği de söylentiler arasında.
Güney Kore merkezli şirket konu ile ilgili resmi bir açıklaması ise bulunmuyor.

Kaynak: NTV Teknoloji

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle