GNS Network

Spiderli otomatik tarama yapan arama motoru scripti


Güzel bir arama motoru scripti olarak spider yıllardır yayında ve ücretsiz açık kaynak bir script olarak geliştirmeler açık. Sizde aşağıdaki bağlantılardan edinebilir ve videolu ya da resimli anlatımlardan ya küçük çözümler ya da hobi amaçlı ilgilenebilirsiniz.

Script Özellikleri:


  • Eklenen siteyi otomatik tarar
  • Tekrar tarama index yenileme özelliği var
  • İnilecek link kademe sayısını seçebilirsiniz
  • Hafif hızlı bir script
  • Tamamen açık kaynak ve geliştirmelere açık

Bağlantılar:

Demo: TIKLA
Geliştirici İndirmeLinki: TIKLA
Videolu anlatımda benim hazırladığım düzenlenmiş hali: TIKLA

Videolu Anlatım

Resimli Anlatım:

1. Bir veritabanı ve veritabanına tanımlı bir kullanıcı adı ile parola oluşturun. Ardından "ara.sql.gz" isimli dosyayı içe aktar metodu ile oluşturduğunuz veritabanınıza aktarın.
2. Sonraki adımda "ftp yükle" isimli klasör içinde "settings" klasörü içinde yer alan "database.php" dosyasını bir metin editörü ile açarak aşağıda verildiği şekilde veritabanı bilgilerini giriniz.
3. Kurulum işlemi bu kadar orjinal script için bunları yaparak direk kullanmaya başlayabilirsiniz. Benim düzenlediğim tema için ayrıca logo linki düzenlemeniz gerekit o da "templates" klasörü içinde "standard" klasöründe yer alan "header.html" dosyasını bir metin editörü ile açarak aşağıda verilen satırları domaininize göre düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Şifreler ve Linkler

yönetim  panelinize siteadi.com/admin/admin.php şeklinde ulaşabilirsiniz. Admin kullanıcı adı ve paroları "admin" şeklindedir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle