GNS Network

Facebook iş arayanlar ile iş verenleri buluşturuyor

Facebook un yeni uygulaması yakın zamanda el değiştiren Linkedin in biraz canını sıkacağa benziyor. Keza artık facebook profilinde iş arayanlar deneyimleri ölçütünde iş verenler ile facebook ortamından ayrılmadan buluşturulabiliyor.
dün yayına başlayan bu güncelleme ile iş verenler işçi ilanlarını tıpkı durum güncellemesi ekler gibi ekleyebilecekler. Standart durum güncellemesi özelliklerine (beğen, paylaş, yorumlar vs gibi) ek olarak bu durum güncellemelerinde bir de "işe başvur" seçeneği yer alacak. Bu butonu kullanmanız halinde ilgili formları doldurarak direkt olarak yine facebook uygulaması olan facebook mesenger üzerinden iş görüşmenizi yapabileceksiniz.

Şirketler kendi sayfalarında ilanlara ek olarak açık pozisyonlar ve bu pozisyonlara kaç kişi alınacağına ilişkin bilgileri de paylaşabilecekler.

Facebook bu güncellemesi ile daha yeni geçtiğimiz günlerde el değiştiren Linkedin e rakip olmuş oluyor ve henüz yeni sahiplerine ve stratejilerine entegre aşamasında olan Linkedin i doğru zamanda vurarak alabildiği kadar online kitleyi alma peşinde. Facebook un bu hamlesi ne kadar başarılı olacak bunu da zaman göstecek. Hep birlikte izleyim göreceğiz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle