GNS Network

Google video reklamlarda değişiklik kararı

Yotube de bir çoğumuzun artık aşina olduğumuz ve genellikle homurdanarak geç butonunun olmayışını 30 saniye boyunca beklediğimiz o meşur geçilemeyen 30 sn lik vşdeo reklamlar 2018 de yayın hayatını yeni nesil reklam biçimlerine bırakıyor. Hemen sevinmeyin keza bu reklam biçimi 20sn geçilemeyn reklamlar ve yeni geçilemeyen reklam birimleri ile güncellenecek.

YouTube'daki reklamları kaldırmanın iyi bilinen birkaç yolu var ancak yakında bunlara bavşurmanıza gerek kalmayacak. Firmadan gelen açıklamada 30 saniyelik geçilmeyen reklamların 2018'de durdurulacağı, bunun yerine "hem kullanıcıların, hem de reklam verenlerin faydalanacağı formatlara yer verileceği" bilgisi yer aldı. 30 saniyelik reklamlar kaldırılsa da, 20 saniyelik reklam slotları dahil diğer reklamlar, geçemeyeceğiniz biçimde sunulmaya devam edilecekler.

Bir çok kaynakta bu kararın firmanın cebinden gelir eksilteceği şeklinde yorumlansa da ben 2018 e daha çok olduğunu ve daha iyi bir gelir metodu bulunmadan bu gibi çok tercih edilen ve teklifleri tavanlarda dolaşan reklam birimlerinin kolay kolay bırakılamayacağını düşünenenlerdenim. Artık yeni reklam birimleri nelerdir önümüzdeki yılı bekleyip göreceğiz diyelim.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle