GNS Network

Hostinger bedava Domain ve sınırsız hosting nasıl alınır

Hostinger bir çok ülkede yine bu ülkelerin kendi dillerinde web siteleri yayına açan ve bu siteler üzerinden hosting, domain vb internet hizmetleri sunan yaygın bir hosting hizmetleri platformudur. Bu platformun diğerlerinden farkı neredeyse her hosting sitesinde bulunan ortaklık sistemini biraz geliştirerek ücretsiz domain, ücretsiz premium hosting ya da para verdiğini idda ederek kendine yeni müşteriler kazanmasıdır.

Öncelikle detaylara girmeden önce yazanlar birebir deneyimlediğim izlenim sonuçlardır. Youtube kanalımı bilez ziyaretçiler vardır muhakkak. Bu kanalda hosting anlatımlarımı izleyicilerin kolaylıkla deneyebilecekleri bir platform olan hostinger in ücretsiz 2gb hosting paketlerinde yaptım ve 2 yılı aşkın sürede yüzlerce ref toplamama neden oldu. Hiç farkında olmadığım bu durumu geçtiğimiz günlerde (2 hafta kadar önce farkettiğimde) hedef tamamlamaları da deneyerek bir makale için kullanabileceğimi gördüm ve sizle paylaşmak istedim.
Bu ön bilgilerden sonra aşama aşama anlatımlara geçelim.

Hostinger Ortaklık Sisteminde Neler Var

Tüm hosting sitelerinde bulunan ortaklık sistemi hostinger de hedefler adı altında sunulur ve yukarıdaki tabloda belirtilen refleri topladığınızda size ücretsiz domain, ücretsiz premium (sınırsız hosting), her 5 refe 5dolar ya da her 100 ref e de 100 dolar para verceğini idda eder.

Sizler bu hefleri tamamladığınızda hedefler kısmında yer alan hizmetlerin karşısında yer alan "tamamlandı" butonuna tıklayarak isetkte bulunursunuz ve hedef istekleri kısmında değerlendirmeye alınan bu siteklerin yanıtlanmasını beklersiniz.

Ne Kadar Gerçekçi

Para almak gibi bir niyetiniz var ise boşa beklemeyin asla onaylanmayacak bir ikinci hesap onaylama döngüsü içinde sizi bıktırırlar.

Hizmetler konusuna gelince yukarıda benim ilk denemem yer alıyor. Bu makale için 2 hafta kadar önce istekte bulundum ve 1 hafta değerlendirme süreci ardından istekler yukarıdaki gibi reddedildi. Tabi destek kısmında gerekli ispatları sunarak eklediğim destek talebine de bir dönüş yapılmadı.

Etik Değil

Hostgatot vb bir çok devasa hosting şirketinden pek farkı olmayan (performans ve yaygınlık açısından) bir firmanın neden webde aratıldığında övgü mesajalarının olmadığının bariz bir sebebini yazdım bu makalemde. Performans ve kalite olarak rakiplerinden pek farkı olmayan bu firma sadece yanlış ve karşılıksız pazarlama metodları nedeniyle bu ve benzeri makaleler ya da haberlere konu olmaya devam edecek gibi.

Benim blog sayfam gibi bloglar ya da haber sitelerinin, forumların yaptıkları uyarıcı içerik paylaşımları ile sistem kendi içinde bir savunma oluştursa da özellikle bizim dilimizde bu şekilde hizmet veren firmaların kampanya içerikleri ile de denetlenmiyor olmaları büyük eksiklik. "ByNoGame Güvenli mi? GB alım Satım - Aman Dikkat!" ya da "Yurtiçi Kargo maduriyetleri imza kampanyalarına dönüşmeye başladı" makalemde bu alanda bir örnektir. Pek vaktim olmasa da bu gibi hizmetleri deneyim önizlenim makalesi yazma konusunda sizinde benzeri yaşadığınız olaylar var ise yorumlar ile iletirseniz. Deneyip ispatlamak sureti ile vaktim dahilinde bunun gibi önizlenim makalelerimin sayılarını artırmayı istiyorum.

Güncelleme

Konu ile alakalı bu yazı ardından aldığım yetkili açıklaması şu şekilde oldu ancak bu cevap pek yeterli mi derseniz hayır keza kişiye özel kurallar sizin talebinize özel üretili gibi bir açıklama bu.
Referanslarınızın üye olmaları yeterli değildir. Üye olup servislerimizi aktif bir şekilde kullanmalıdırlar. Bu nedenle hedef istekleri 2 aşamada incelenir. 1. aşama sistemin temel kontrolleri yapmasıdır. 2. aşamada ise biz referans kullanıcınızın sitesinde içerik olup olmadığını kontrol ederiz. Eğer sitede herhangi bir içerik yoksa, hedef isteğinizin onaylanması mümkün olmayacaktır. 
Youtube kanalımda vermiş olduğum referanslar ardından kullanıcılar sitelerini kurup içerik girmeye çalıştıklarında "resim yüklediniz" vs gerekçelerle bu hesaplar askıya alınmakta gibi yorumlar geliyor. Yani iki ucu kapalı bir kısır döngü. Tabi akla gelen en mantıklı soru cevabını bekliyor o da :
Peki bu durumun hedef sisteminizin hiç bir yerinde yazmama gerekçesi nedir acaba?
Soru cevabını aldığımda (tabi cevaplanırsa) konuyu son kez güncelleyeceğim ve tekrar bu konu ile ilgili vakit harcamayı düşünmüyorum. Size de tavsiyem denemeleriniz için video anlatım pratikleriniz için kullandıktan sonra benzeri soruları youtube üzerinden bana değil hosting e sormanızdır.

Son sorunun yanıtı şu şekilde:
Çok yakında yeni bir referans sistemine geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu nedenle mevcut referans sistemini güncellemiyoruz.
Bu yanıtı çok hızlı şekilde aldım bunu ayrıca belirtmeliyim ve umarım yeni sistem hem ücretli hem de ücretisiz kullanıcıları madur etmeyecek hostinger e yakışır işlevsel bir sistem olur. Tüm bu sorularıma bazen geç bazen de erken yanıtları ile bilgilendiren Egehan D. isimli destek personeline ayrıca teşekkürler.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle